Hulu’nun yeni dizisi The Handmaid’s Tale'den ilk tanıtım yayınlandı

Hulu’nun yeni dizisi The Handmaid’s Tale'den ilk tanıtım yayınlandı

Kısa süre önce Gilmore Girls'ün yıldızlarından Alexis Bledel'in katıldığı açıklanan Hulu’nun yeni dizisi The Handmaid’s Tale'den ilk tanıtım yayınlandı.

Margaret Atwood’un The Handmaid’s Tale kitabından uyarlama olarak hazırlanan yapım, 26 Nisan'da başlayacak ve sezonu 10 bölüm sürecek. Ülkemizde Damızlık Kızın Öyküsü ismiyle yayınlanan kitabın 1990'da aynı isimli bir filmi de çekilmişti.

Bir terör saldırısı nedeniyle Amerika başkanı ve kongrenin çoğu öldürülmüş; ülkedeki rejim de tamamıyla değişmiş. Kadınların her türlü hakkı ellerinden alınmış; nükleer kullanım ve cinsel hastalıklar yüzünden doğum oranı oldukça azalmış. Koyu Hristiyanlığın ve dikdatörlüğün olduğu bu yeni düzende sağlıklı kadınlar neslin devamı için hapsedilmeye başlamış. Amaç ise yüksek rütbeli komutanlar üzerinden bu kadınların çocuk doğurmasını sağlamak.

Dizinin merkezinde de Elizabeth Moss'un canlandırdığı bu kadınlardan Offred karakteri var. The Handmaid’s Tale'in kadrosunda Bledel ile birlikte Yvonne Strahovski, Joseph Fiennes, Madeline Brewer, Samira Wiley ve Ever Carradine gibi isimler de bulunuyor. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER