Annalise Keating: Katilleri bir de ondan dinleyin!

Annalise Keating: Katilleri bir de ondan dinleyin!
How to Get Away with Murder'da Annalise Keating rolünde Viola Davis

Eylül ayında Amerika’da heyecanla beklenen yeni bir dizi yayına başladı. Prodüktörlüğünü Shonda Rhimes’in üstlendiği polisiye türündeki drama How to Get Away with Murder’ın yapımcı kanalı ABC Studios. Dizi yayınlandığı perşembe akşamları izleyenleri televizyona kilitliyor. Görünen o ki Amerika’da sevildi; sosyal medyada da şimdiden dominant bir imaj çizen baş karakter Annalise Keating’in üzerine yaratıcı capsler dönmeye başlamış bile… İşte How to Get Away with Murder hakkında birkaç ön bilgi:

Başrol oyuncusu Viola Davis, dikkat çeken bir karakterle karşımızda. Bir hukuk profesörü olan Annalise Keating ceza hukuku alanında parlak bir birikime sahiptir. Başarılı kariyerini tutkusu ve yaratıcılığıyla devam ettirmektedir. Bunun yanı sıra, meslektaşlarında genelde görülmediği kadar çekici, karizmatik ve bir o kadar da tehlikelidir. 

Hikaye, Annalise Keating’in görev yaptığı Philadelpia’da, Middleton Üniversitesi’nde geçmektedir. Senaryoda bu üniversitenin seçilmesi elbette tesadüf değil; Middleton, Amerika’nın en prestijli hukuk üniversitelerinden biri. Karizmatik hocamız kendisini pür dikkat dinleyen öğrencilerine karmaşık cinayet dava dosyalarını anlatmaktadır ve her dosya da izleyenleri başka bir hikayeye sürükleyecektir.

Dizide, izleyici bir yandan hukuk profesörünün katillerin izini sürmek üzerine etkileyici stratejilerine bir yandan da onun özel hayatına da tanık ediyor. İzleyici Keating’in kocasıyla sürdürdüğü evlilik hayatının yanında bir de bir dedektifle olan gizli ilişkisini görüyor. 

Bir de seçilen 6 öğrenci var. Annalise Keating, kendi hukuk bürosunda çalışmak üzere 6 parlak öğrencisini seçmiştir; ve elbette onların da senaryo boyunca çözeceği düğümler olacaktır. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER