Çifte Boks Keyfi NTV Spor’da yaşanacak!

Çifte Boks Keyfi NTV Spor’da yaşanacak!
Cumartesi gecesi Finlandiya’dan, Pazar sabaha karşı ise Kaliforniya’dan ekrana gelecek boks müsabakaları iki ayrı canlı yayınla boksseverleri bekliyor.

FİNLANDİYA BOKS GECESİ
17 Aralık Cumartesi, 23.00

Edis Tatlı - Manuel Lancia / EBU Hafif Sıklet Avrupa Şampiyonluk Maçı / canlı
Eva Wahlström - Anahi Esther Sanchez / WBC Süper Tüy Sıklet Kadınlar Dünya Şampiyonluk Maçı / canlı
Robert Helenius - Gonzalo Omar Basile / Ağır Sıklet Maçı / canlı
 
KALİFORNİYA BOKS GECESİ
18 Aralık Pazar, 05.00

Bernard Hopkins - Joe Smith Jr / WBC Uluslararası Hafif Ağır Sıklet Şampiyonluk Maçı / canlı
Oleksandr Usyk - Thabiso Mchunu / WBC Hafif Ağır Sıklet Dünya Şampiyonluk Maçı / canlı
 
EDİS TATLI, FİNLANDİYA’DA YUMURUKLARI KONUŞTURACAK
 
Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de gerçekleşecek boks gecesinin ana maçında Kosovalı Türk boksör Edis Tatlı, Avrupa Boks Birliği (EBU) hafif sıklet şampiyonluk kemerini korumak için İtalyan Manuel Lancia ile karşı karşıya gelecek. Çıktığı 29 profesyonel maçta 28 galibiyeti ve bir mağlubiyeti bulunan 29 yaşındaki Edis Tatlı, 2017’de çıkmayı planladığı dünya şampiyonluk maçı öncesi son sınavını İtalyan rakibine karşı verecek.
 
DÜNYA ŞAMPİYONU BELLİ OLACAK
 
Finlandiya boks gecesinin ikinci ana maçında süper tüy sıklette kadınlar dünya şampiyonu belli olacak. 19 maçta yenilgisiz Finli boksör Eva Wahlström ile 14 maçta yenilgisiz Arjantinli Anahi Esther Sanchez, Dünya Boks Konseyi (WBC) şampiyonluk kemeri için kozlarını paylaşacak.
 
Gecenin bir diğer önemli maçında İskandinavların en ünlü ağır sıklet boksörlerinden, “Kuzey Kabusu” lakaplı Robert Helenius, 12 rauntluk mücadelede Arjantinli Gonzalo Omar Basile ile karşı karşıya gelecek.
 
KALİFORNİYA BOKS GECESİ BİR EFSANENİN VEDASINA SAHNE OLACAK
 
Türkiye saatiyle 18 Aralık Pazar sabahı 05.00’te ABD’nin Kaliforniya eyaletine bağlı Inglewood şehrinden ekrana gelecek boks gecesinin ana maçı bir efsanenin boksa vedasına da sahne olacak.

Gelmiş geçmiş en önemli profesyonel boksörlerden biri olarak kabul edilen 51 yaşındaki ABD’li Bernard Hopkins, 28 yıllık kariyerine vatandaşı Joe Smith Jr karşısında çıkacağı maçla nokta koyacak.
 
YARI AĞIR SIKLETTE DÜNYA ŞAMPİYONLUK MAÇI
 
Forum Arena’da gerçekleştirilecek Kaliforniya boks gecesinin ikinci ana maçında, bir çok boks otoritesine göre dünyanın en iyi yarı ağır sıklet boksörü olan 2012 Olimpiyat Şampiyonu Ukraynalı Oleksandr Usyk, Dünya Boks Organizasyonu (WBO) şampiyonluk kemerini korumak için Güney Afrikalı ünlü boksör Thabiso Mchunu ile karşı karşıya gelecek.

Birbirinden çekişmeli boks karşılaşmaları, 17 Aralık Cumartesi 23.00’ten itibaren canlı yayınla NTV Spor’da. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER