Idris Elba'sız Luther?

Idris Elba'sız Luther?
Tam adı Idrissa Akuna Elba, İngiliz aktör ve yapımcı

Amerikan platform Fox’dan, Birleşik Krallık’tan transfer edilmek üzere yeni bir sipariş var. Üstelik kadrosunu da es geçmeden: Polisiye drama Luther, başrol oyuncusu Idris Elba’yı baş yapımcı olarak yeni dizinin kadrosunda görmek istiyor.

Luther aslında çok ortaklı bir oluşumun eseri. 20th Century Fox TV, Chernin Entertainment ve BBC Worldwide Productions bu işe birlikte soyunmuştu. Orijinal halini yazan Neil Cross, yine Amerikan versiyonu için de kolları sıvadı. Fox için bir pilot bölümü de yine o kaleme alacak. 

Gelelim yıldız başrol oyuncusuna. Idris Elba bilindiği üzere sadece oyuncu değil; aynı zamanda aktör, yapımcı, şarkıcı, rapçi ve DJ… “John Luther” performansıyla Altın Küre ile ödüllendirilmişti. Bunun dışında The Wire dizisindeki iş adamı Russell "Stringer" Bell karakteri ile de tanınmış ve beğenileri toplamıştı. 

Şimdi Fox’un yeni bölümleri için büyük ihtimalle ekranda olmayacak Elba ama, işin yapımcılığına hazır. Tabii tek başına değil; Chernin Medya Group’un başkanı Peter Chernin ile birlikte.

Amerikalılar genelde, “British” kopyaları seviyor. Yine Fox, son olarak Birleşik Krallık’tan başka bir drama Gracepoint’i almıştı ama reytingler çok da umduğu rakamlara ulaşmamıştı. Bakalım perdenin arkasında kalsa da, yine de Elba destekli yeni Luther için aşı tutacak mı… 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER