The Witness for the Prosecution'ın başlama tarihi belli oldu

The Witness for the Prosecution'ın başlama tarihi belli oldu
Agatha Christie'nin The Witness for the Prosecution isimli kısa hikayesinin iki bölümlük mini dizi olarak BBC tarafından dizileştirileceğinin haberini daha önce vermiştik.

Bir süre önce yapılan açıklamaya göre dizinin başlama tarihi belli oldu. Zamanında tiyatro oyunu olarak da sergilenmiş olan hikaye, 1957'de film olarak çekilmiş, ülkemizde de Beklenmeyen Şahit olarak vizyona girmişti. Kısa hikayeden uyarlama dizi 26 Aralık'ta başlayacak. Diğer bölüm ise ertesi gün, 27 Aralık'ta yayınlanacak.

BBC'ye Agatha Christie eseri olan And Then There Were None'ı hazirlayan isim Sarah Phelps'in uyarladığı hikaye, genel olarak cinayetle suçlanan bir adamın duruşması üzerine. Sör Wilfrid Roberts sağlık problemleri yüzünden mesleğine ara vermiş bir avukat olsa da daha önceden tanıştığı ve hatta avukatlığını yaptığı Leonard Vole cinayetle suçlanmaya başlayınca mesleğine geri dönüyor. Vole zengin ve dul Emily French’i öldürmekle suçlanıyor ve Leonard’a çok aşık olan French'in ölmeden mirasındaki en önemli varis olarak Leonard’ı ataması yüzünden tüm gözler onun üzerinde. Üstelik tüm deliller de tutarlı bir şekilde Leonard'ı gösteriyor...

Aynı hikayenin başrolünde ve yönetmen koltuğunda Ben Affleck'in olduğu bir filmin hazırlığına da başlanmış durumda.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER