Kalbimdeki Deniz, ''Kadına Şiddetle Mücadelede'' örnek olacak!

Kalbimdeki Deniz, ''Kadına Şiddetle Mücadelede'' örnek olacak!
Fox ekranlarının sevilen dizisi Kalbimdeki Deniz, Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu ile kadına yönelik şiddetle mücadelede birlikte çalışacak. Tek başına ayakta kalma mücadelesi veren Deniz'in hikayesi, toplum bilincini arttırmada herkese örnek olacak.

Başrollerini Özge Özberk ve Kutsi’nin paylaştığı Kalbimdeki Deniz, yayınlandığı ilk bölümden itibaren tek başına ayakta kalma mücadelesi veren kadınların hikayesini anlatması ve kadına yönelik şiddet olaylarını çözüm önerileriyle göstermesiyle Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu’nun da dikkatini çekti.

2000'lerden bu yana Türkiye'de Kadına Yönelik Şiddet ile mücadele için çeşitli çalışmalar yürüten Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, konuya dikkat çeken kampanyaların yanı sıra, kadına yönelik şiddetin toplumdan silinmesi için yasal düzenlemelerin değişmesi üzerine devlet kuruluşlarına da destek veriyor. Toplumun her kesimine ulaşabilecek dizilerde kadına yönelik şiddetle mücadele konusunun işlenmesi ile ilgili medyada geniş çaplı bir izleme çalışması yapan Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu, kadına yönelik her türlü şiddetin işlendiği ve bir taraftan da çözüm önerilerinin verildiği "Kalbimdeki Deniz"le ortak çalışma kararı aldı.

Dizinin proje tasarımcısı Birsel Çıkıncı ve senaristi Funda Çetin, Cinsiyet Eşitliği programı kapsamında Birleşmiş Milletler Nüfus Fonu Türkiye Ofisi ve Cinsiyet Eşitliği Programı ekibi ile birlikte çalışmalara başlıyor. Bu hafta yayınlanan bölümle birlikte başlayan ortak çalışma kapsamında kadına yönelik şiddeti gündeme getirmek, farkındalığı arttırmak ve çözüm önerilerini geniş kitlelere ulaştırmak hedefleniyor. Ortak çalışma, her yıl 25 Kasım -10 Aralık arasında gerçekleştirilen Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele için 16 günlük Aktivizm kampanyası sürecinde ve tüm yıl boyunca devam edecek. Kalbimdeki Deniz dizisinin jeneriklerinin öncesinde ve sonrasında da kampanyanın afişi yer alacak.

Yapımcılığını Pastel Film'in üstlendiği, yönetmenliğini Aysun Akyüz Mehdiabbas’ın yaptığı Kalbimdeki Deniz dizisinin oyuncu kadrosunda Yeşim Ceren Bozoğlu, Devin Özgür Çınar, Hakan Eratik, Sebahat Kumaş, Hakan Vanlı, Zeynep Aydemir, Faruk Üstün, Batuhan Ekşi, Güzin Usta, Hazal Adıyaman, Levend Yılmaz, Hülya Şen, Nazlı Pınar Kaya, Evren Erler, Sercan Gülbahar, Serkan Altıntaş, Emre Yanık, Çağlayan Doruk Ozanoğlu, Suat Karausta ve Yılmaz Şerif yer alıyor. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER