Tupac Shakur ve Biggie Smalls cinayetleri dizi olma yolunda

Tupac Shakur ve Biggie Smalls cinayetleri dizi olma yolunda

FX'in hit vebol ödüllü dizilerinden The People v. O.J. Simpson: American Crime Story'nin arkasındaki yaratıcısı zekalardan birisi Tupac Shakur ve Biggie Smalls'un (Notorious B.I.G.) ölümlerini dizi yapmak için kolları sıvamış durumda.

USA Network kanalı ismi Unsolved olarak açıklanan dizinin pilot bölümü için onay verdi. Dizi, belgesel tadında olacak ve iki rapçinin cinayetleri için polisin yaptığı araştırmayı işleyecek. Tupac Shakur 7 Eylül 1996'da trafikteyken arabasının yanına yaklaşan bir arabadan yapılan silahlı saldırı sonucunda hayatını kaybetti. Notorious B.I.G. ise 9 Mart 1997'de Los Angeles'ta suikast sonucu öldürüldü.

People v. O.J. Simpson'dan Anthony Hemingway dizinin ilk bölümünü yönetecek ve Mark Taylor ile Suits‘ten Kyle Long ikilisiyle yapımcılığı üstlenecek. Dizinin senaryosunu da Long yazacak.

Drama dizisi eski LAPD dedektifi Greg Kainf'in Murder Rap: The Untold Story of Biggie Smalls & Tupac Shakur Murder Investigations isimli kitabına dayanıyor. FX dizisi American Crime Story ise daha önce üçüncü sezonuyla Giovanni Versace'nin cinayetini işleyeceğini, Versace'nin kız kardeşi Donatella olarak Lady Gaga'nın dizide yer alacağını açıklamıştı. Dizinin ikinci sezonu ise Katrina kasırgası üzerine olacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER