Doğu Amerika Yazarlar Sendikası'ndan ITV'ye uyarı atışı

Doğu Amerika Yazarlar Sendikası'ndan ITV'ye uyarı atışı
Doğu Amerika Yazarlar Sendikası (WGAE) üyelerine hak sahibi ITV Studios America ile anlaşmazlık çözülene kadar NBC'nin İngiliz formatı Saturday Night Takeaway uyarlamasında görev almamaları konusunda çağrıda bulundu.
NBC geçtiğimiz hafta 66. Oscar Ödül Töreni'ni sunacak olan Neil Patrick Harris'in host edeceği eğlence formatının  uyarlamasını sipariş etmişti.

New York merkezli WGAE, üyeleri olan bütün komedi yazarlarına İngiliz yayıncı ile sağlık hakları, ücretli izin ve asgari tazminat miktarı gibi konular üzerinde devam eden görüşmeler süresince programda çalışmamaları çağrısında bulundu.

WGAE'nin açıklamasına göre Ant ve Dec'in sunuculuğundaki programın Amerikan uyarlaması sadece üyeleri tarafından yazılabilir. WGAE yürütücü direktörü Lowell Peterson ITV'nin sendikayla savaşa girmesine anlam veremediğini belirtti ve ekledi: "ITV'nin sendika üyelerinin yetenek ve deneyimlerinden kendisini soyutladığı böylesi bir stratejinin başarıya ulaşabileceğini düşünmek zor." 

ITV'den gelen açıklama ise şöyle: "ITV Studios America olarak program için çok heyecanlıyız. Çok yetenekli bir ekip oluşturmaya can atıyoruz ancak henüz prodüksiyon aşamasına gelmedik ve bir yayın tarihi belirlenmedi."

İngiliz sunucular Anthony McPartlin ve Declan Donnelly (nam-ı diğer Ant ve Dec) ile ITVS ortak yaratımı olan format ilk olarak 2002 yılında Cumartesi akşamları primetime'da yayınlanmaya başlanmıştı. O tarihten beri çeşitli oyunlarla ünlü konukların bir arada olduğu 78 bölüm üretildi. Dağıtımı ITVS Global Entertainment tarafından yapılan programın Amerikan versiyonu formatın ilk uluslararası uyarlaması olacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER