Tecavüz iddiaları ve Bill Cosby gerçeği

Tecavüz iddiaları ve Bill Cosby gerçeği
77 yaşındaki ünlü oyuncu Bill Cosby halen gösterilerine devam ediyor.

Gülen, güldüren adamın son günlerde yüzü fazlasıyla asık (en azından haberlerdeki fotoğraflarda öyle). Önce fısıltılarla başlayan iddialar şimdi tüm ulusal-uluslararası haber yayınlarında. Şovlarında verdiği öğütleriyle içimizi ısıtan Bill Cosby’nin cinsel saldırıda bulunduğu iddialarıyla ortalık buz kesti. 

Son açıklama Bill Cosby’nin avukatından geldi:

“Son birkaç haftadır aslı astarı olmayan on yıl öncesinin iddiaları yine gündeme gelmiştir. Bu iddiaların tekrarlanıyor olması onları gerçek yapmaz. Bill Cosby yorum yaparak bu iddiaların hiç birine prim vermeyecektir.”

İddialar Ekim ayında yine su yüzüne çıkmıştı. Komedyen Hannibal Buress’in programına katılan Barbara Bowman, programda Bill Cosby’nin kendisine tecavüz ettiğini bir kez daha anlattı. “Neden insanların beni dinlemesi 30 yılımı aldı” diye konuştu. 

Üstelik başka kadınlar da Cosby için suçlamalarda bulunuyor. 2006 yılında Cosby başka bir kadınla aynı suçlamadan bir davaya konu olmuştu. Davacı kadın kendim gibi 13 kadın daha bulabilirim demişti. Fakat Bill Cosby bu zamana kadar hiç ceza almadı.

İftira ya da gerçek, bir Bill Cosby gerçeği var: 77 yaşındaki sanatçının bu yıl “Şükran Günü”nde Netflix için hazırlandığı bir proje var. Ayrıca NBC ve Sony Pictures TV için de bir komedi dizisi masada. Gelen haberlere göre, hiçbiri iptal edilmeyecek. Fakat bu kadar büyük bir şöhretin etkisiyle dinmeyen iddiaların ne zaman hakkettiği şekilde “iftira ya da gerçek” olarak nitelendirileceği belirsiz.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER