J.K. Rowling romanından uyarlama Cormoran Strike'ın kadın başrolü belli oldu

J.K. Rowling romanından uyarlama Cormoran Strike'ın kadın başrolü belli oldu
İngiliz aktris Holliday Granger, BBC One'ın yeni dizisi Cormoran Strike'ın kadın başrolü oldu.

Harry Potter serisiyle tanınan J.K. Rowling'in Robert Galbraith takma ismiyle 2013'te yazmaya başladığı polisiye roman serisinden uyarlanan dizi, böylece Tom Burke'ün (War and Peace, The Musketeers) ardından kadrosuna yeni bir isim katmış oldu.

Ülkemizde Pegasus'un Türkçe baskısını yayınladığı roman serisi Cormoran Strike isminde bir savaş gazisinin Londra'da özel dedektiflik yapmaya başlaması ve çözdüğü davalar üzerine. Rowling'in şimdiye kadar yazdığı üç roman olan The Cuckoo’s Calling, The Silkworm ve Career Of Evil üç ayrı mini dizi olarak uyarlanacak ve çekimlerine Sonbahar bitmeden başlanacak. Diziler sırasıyla üç ve ikişer bölüm sürecekler.

Şimdilerde Harry Potter'ın 70 yıl öncesinde geçen Fantastic Beasts And Where to Find Them isimli film serisinin senaryolarıyla uğraşan J.K. Rowling'in bir diğer romanı The Casual Vacancy (Boş Koltuk) de BBC'de mini dizi olarak 2015'te ekrana gelmişti.

Holliday Granger televizyonda son olarak BBC'nin roman uyarlaması televizyon filmi Lady Chatterley’s Lover'da yer aldı. Aynı zamanda The Borgias ve Bonnie & Clyde dizileriyle de tanınıyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER