Pierre Sissmann, Hall of Fame Awards'ta layık görüldü

Pierre Sissmann, Hall of Fame Awards'ta layık görüldü
Film ve televizyon endüstirisine katkısı olanlara ve hizmet ettikleri kitle için büyük farklılıklar yaratan kişilere verilen Hall of Fame Awards'un bu yılki sahipleri belli oldu.

Betty Cohen, Butch Hartman, Michael Hirsh, Travis Knight ve Ellen Poon ödül alan isimler arasında yer alırken, Fransız animasyon şirketi Cyber Group'un CEO'su Pierre Sissmann da ödül alan kişilerin arasına katılan bir diğer isim oldu.

Sissmann'ın geliştirme, prodüksiyon ve kültürel ile eğlencelik ürünlerin dağıtımı konusunda 25 yıldan fazla deneyimi bulunuyor. Deneyimli yöneticinin yaptığı işler arasında televizyon kanalı kurulması, canlı ve eğlence programları, müzik prodüksiyonu ve dağıtımı ve hatta basın grubu oluşturulması bile bulunmakta.

10 yıl boyunca Sony Music için çalışan Sissmann, The Walt Disney Company'nin Fransa bölümünü yönetmenin yanında şimdiye kadar Avrupa'da kurulmuş en büyük animasyon şirketi olan Walt Disney Animation France'in kuruculuğuu da üstlendi. Şirketin animasyon filmleri arasında The Hunchback of Notre Dame ve Tarzan da bulunuyor.

Başarılı yönetici ayrıca 1996'da Disney Channel France'ı kurup ilk başkanı da oldu. 2005'te ise ;Cyber Group Studios isimli kendi şirketini kurarak animasyon yapımların üretilmesi ve üretilmiş içeriklerin dağıtılması işine girdi. Dünya genelinde 160'dan fazla şirketle çalışan Cyber Group, 2014'te Cartoons On The Bay'de 'Yılın Uluslararası Stüdyosu' ödülünü aldı ve şimdiye kadar yaklaşık 800 bölümlük animasyon televizyon içeriği yaratmış durumda.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER