Dünya Bilim Günü'ne özel belgeseller Discovery Science'da başlıyor

Dünya Bilim Günü'ne özel belgeseller Discovery Science'da başlıyor
Dünya Bilim Günü’ne yaklaşırken özel programlardan oluşan bir hafta ile Discovery Science ekranlarında bilimin mucizelerini kutluyoruz!

Jüpiter: Yakın Karşılaşmalar programında, NASA’nın insansız uzay aracı Juno’yu izleyerek Jüpiter’in, çoğu uzay aracı için bir ölüm tuzağı olan, muhteşem bulutlarının altında ne olduğunu inceliyoruz ve bu dev gezegenin esrarını çözüyoruz.

Gezegeni Kurtarma Yolları programında ise, tartışmalı jeo-mühendislik alanında dünyanın önde gelen bilim insanları ve mühendislerinden oluşan bir ekip tarafından başlatılan ultramodern projeleri izliyoruz. Sınırları zorlayan ekip, yakın uzaydaki ilk teknoloji harikası güneş hücrelerini test ediyor.

Evreni Kaydetmek 4K’de, evreni, nefes kesen ultra HD görüntülerle ekranlara getirerek uzay kuruluşlarının evrenin harikalarını daha önce hiç görülmemiş bir netlikte nasıl görüntülediklerine tanık oluyoruz. Gelecekte: Yeni Yaşam programında ise Baratunde Thurston, insan yaşamının özelliklerinin özünde nasıl evrim geçireceğini inceleyerek bizi geleceğimizde heyecanlı bir yolculuğa çıkarıyor.

Dünya Bilim Günü’ne özel belgeseller, 3 Kasım Perşembe saat 18.20’den itibaren Discovery Science ekranlarında başlıyor!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER