Popüler Gerçek oyunu prömiyer yapıyor!

Popüler Gerçek oyunu prömiyer yapıyor!
POPÜLER GERÇEK Tiyatro İstanbul & EKİP Tiyatrosu işbirliğiyle 27 Ekim'de başlıyor! Dünyada bir ilki gerçekleştirecek olan oyun, internet üzerinden yapılacak canlı yayınlarla tiyatro salonundan taşacak!Sadece salonda bulunan seyirciler değil, internetin bulunduğu her yerde, insanların twitter üzerinden katılım gösterebileceği oyun, son derece ilginç bir sorunun yanıtını arıyor: “Sizin Popüler Gerçeğiniz Ne?”
 
Gerçekleştirdiği yapımlarla kısa sürede kendi ruhunu ve seyircisini oluşturmayı başarmış olan EKİP TİYATROSU ve 21 yıldır Türkiye'nin dört bir yanında tiyatronun yıldızlarını yüz binlerce seyirciyle buluşturmuş olan TİYATRO İSTANBUL aynı çatı altında birleşerek, bu sezon iki ortak yapıma imza atıyor.
 
27 Ekim’de Prömiyer yapacak olan Popüler Gerçek, tiyatro dünyasının Afife Ödüllü genç yönetmen, yazar ve oyuncusu Cem Uslu’nun kaleminden çıkma. Oyunda tiyatro, sinema ve televizyon dünyasının usta isimlerinden  Kerem Atabeyoğlu, Almıla Uluer Atabeyoğlu, Emel Çölgeçen, Nihal Usanmaz ve Cem Uslu rol alıyor.
 
SALONDAN DÜNYAYA TAŞACAK OYUN!
Oyun esnasında, sahne üzerinde kullanılan cep telefonuyla interaktif bir iletişim ağının kurulacağı oyunda, oyunun bazı bölümleri, internet aracılığıyla hem salondaki, hem evlerindeki insanlar oyuna dahil edilecek.Seyirci oyunun konusu gereği twitter’dan yapılacak bir oylamaya katılacak.“Popüler Gerçek”in finalini izlemek isteyenler ise gelip oyunu izlemek zorundalar.  
 
OYUNUN KONUSU: Dünyaca ünlü uluslararası bilişim firması Virtual’ın Türkiye Ofisi olan Virtual Turkey, bir artırılmış gerçeklik oyunu yarışması düzenlemiştir. Yarışmayı kazanan talihli kişinin ödülü, Virtual Turkey'in "kreatif ve eğlenceli" ofisinde 1 saat boyunca misafir edilmek olacaktır. Her günkü gibi bir iş gününün bitiminde, Virtual Turkey’in Pazarlama Bölümü’nde çalışmakta olan Çiğdem ve Serhat, yöneticileri Saadet Erenç'in görevlendirmesiyle bu talihliyi ağırlamak üzere fazla mesaiye kalırlar. Kendilerine aynı bölümde stajyer olarak çalışan Lalin de eşlik eder. Derken bekledikleri misafir çıkagelir. Fakat bu “tuhaf” davetli ne “bekledikleri gibi” bir misafirdir ne de sanıldığı gibi sadece 1 saat misafir olup gitmeye niyetli görünmektedir!
 
YAZAN ve YÖNETEN: Cem Uslu 
SÜPERVİZÖR: Kerem Atabeyoğlu 
SAHNE TASARIMI: Başak Özdoğan 
IŞIK TASARIMI: Erdem Çınar 
MÜZİK: Orhan Enes Kuzu 
ASİSTANLAR: Birnil Sarıkaş, Balahan Gürel, Uğucan Güngör.
AFİŞ: Savaş Çekiç
 
OYNAYANLAR: Kerem Atabeyoğlu, Almıla Uluer Atabeyoğlu, Emel Çölgeçen, Nihal Usanmaz, Cem Uslu.
 
OYUN TARİHLERİ:
 
27 Ekim Perşembe / 20.30 / Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon (Prömiyer)
28 Ekim Cuma  /  20.30  /  Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon
05 Kasım Ctesi /20.30 / Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon
11 Kasım Cuma / 20.30 / Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon
18 Kasım Cuma / 20.30 / Profilo Kültür Merkezi Büyük Salon
19 Kasim Ctesi / 20.30 / Profilo Kültür Merkezi Büyük SalonBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER