Hollywood'un Trumbo'su Cranston'da

Hollywood'un Trumbo'su Cranston'da
Bryan Cranston, Dalton Trumbo'yu canlandıracak.
Breaking Bad'in yıldızı Bryan Cranston yeni projesi için zorlu bir çalışma içinde. Cranston, ünlü senarist Dalton Trumbo'nun hayatını oynamayı kabul etti.
 
​Jay Roach tarafından yönetilen Trumbo, senaristin Soğuk Savaş sırasında komünistlere karşı yürütülen cadı avına karşı duruşunun hikayesini anlatıyor. ​

Trumbo, Hollywood'da başarılı bir senarist olmasına rağmen zaten çoktan kara listeye alınmıştır. Komünist parti üyesi olan yazar, ifade özgürlüğü için yürüttüğü konuşmalarından ötürü cezalandırılmış ve sürgüne gitmiştir. ​Yine de Trumbo bir şekilde Hollywood'da kalmanın bir yolunu bulur; sürgün boyunca yazdıklarını takma isimle yayınlamaya başlar. 1960 yılında bunlardan ikisi, ​—Roman Holiday ve The Brave One—Akademi Ödülleri'ni kazanır.​..

New Orleans'ta çekimlerine devam eden Trumbo, 2015 yılında izleyicilerin karşısında olacak. Diane Lane, Trumbo’nun​ eşi Cleo rolünde​; Elle Fanning ​ise kızı Nikola rolünde. ​Ana oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimlerse; John Goodman, Michael Stuhlbarg, Louis C.K. ve Alan Tudyk.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER