TRT 1, yeni sezona merhaba dedi!

TRT 1, yeni sezona merhaba dedi!
TRT 1 ‘in yeni yapımları ve devam eden projeleri, Kız Kulesinde gerçekleştirilen buluşmada basına tanıtıldı. 28 Eylül Çarşamba günü gerçekleşen buluşmaya TRT yöneticileri, dizilerin başrol oyuncuları, yönetmen ve yapımcıları yanı sıra TRT 1 ekran yüzleri katıldı.

TRT 1 Kanal Koordinatörlüğü, 28 Eylül 2016, Çarşamba günü İstanbul Kız Kulesi’nde düzenlediği basın toplantısı ile yeni yayın dönemine dair tüm gelişmeleri kamuoyu ile paylaştı. Kahvaltı eşliğinde gerçekleştirilen buluşmaya TRT Genel Müdürü Şenol Göka, TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren, TRT 1 Kanal Koordinatörü Kurtuluş Zeydan, yanı sıra TRT 1 dizilerinin yönetmen, yapımcı ve başrol oyuncuları ile program ve Ana Haber sunucuları katıldı.
 
TRT 1’in sevilen oyuncuları Engin Altan Düzyatan,Hülya Darcan, Murat Ünalmış, Sevtap Özaltun, Yavuz Bingöl, Altan Erkekli, Gül Onat, Rasim Öztekin, Özlem Türkad, Uraz Kaygılaroğlu, İpek Tuzcuoğlu, Hazal Subaşı, Erkan Meriç ve ünlü sunucuları Özlem Balcı, Ertem Şener, Engin Hepileri, Pelin Çift, Derda Yasir Yenal, Bekir Develi, Erhan Çelik, Işıl Açıkkar’ın katıldığı toplantıda tüm TRT Ailesi bir araya gelip; yeni yayın dönemini pasta keserek kutladı. Aile fotoğrafının çekildiği ve gökyüzüne balonların bırakıldığı etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı. Sevilen diziler yoluna devam ediyor!
TRT 1 ekranlarında yayınlanan ‘Diriliş Ertuğrul’, ‘Sevda Kuşun Kanadında’, ‘Hangimiz Sevmedik’, ‘Baba Candır’, ‘Seksenler’ ve ‘Yüzyıllık Mühür’ dizileri yeni sezonda da TRT 1 ekranlarından izleyici ile buluşmaya devam edecek.  Yapımcı, yönetmen ve başrol oyuncularının katıldığı buluşmada dizilerde yeni sezonda yaşanacak gelişmeler ile ilgili bilgi verildi. Yeni oyuncularla kadrolarını daha da güçlendiren diziler yeni sezonda da sürprizlerle dolu olacak. 
 
Yeni sezonda, Diriliş Ertuğrul yine zorlu mücadelelere sahne olacak. Kutlu davasının peşinden gidebilmek için kardeşlerinden ayrılmak zorunda kalan Ertuğrul Bey’e inanan Kayılar, bu ayrılığın ardından yollara düştüler. Çetin geçen koşullarda Karacadağ sınırlarına kadar ilerleyen Kayıları burada bambaşka bir dünya bekliyordu. Yeni yurtları onlara farklı bir iklim, farklı topraklar ve farklı insanlar sunacaktı. Ertuğrul Bey, kutlu davasına giden yolda daha güçlü ve daha acımasız düşmanları olacağının farkındaydı. Peki, yeni düşmanlarını alt edebilmek için kılıcının keskinliği yetecek mi?  Yeni sezonda kurulan büyüyen platosuyla yine beğeni toplayacak olan dizi, yeni karakterlerle kadrosunu daha da güçlendirecek. Çağdaş Onur Öztürk, Erden Alkan, Kürşat Alnıaçık, Cem Uçar, Gülçin Santırcıoğlu, Osman Albayrak, Özlem Akınözü, Elif Sümbül Sert, Cenk Kangöz, Fırat Topkorur yeni sezonda Diriliş Ertuğrul kadrosunu güçlendirecek isimler olacak.
 
Sevda Kuşun Kanadında, yeni sezonda ülkemizde gerçekleştirilmek istenen hain darbe kalkışmasının da köklerine inerken; olaylar, ilk paralel devlet yapılanması çalışmalarına da büyük ölçüde ışık tutacak sahnelerle birlikte akacak. Yeni sezonda Sevtap Özaltun Ceyda Olguner ile kadrosunu genişleten dizinin yeni bölümleri, Cuma günleri saat 20.00’da TRT 1 ekranlarında izleyici ile buluşacak.

 

Babanın ve ailenin ‘Can’ olduğunu hatırlatan dizi Baba Candır yeni sezonunda da sürprizlerle dolu olacak. Yeni sezonda İpek Tuzcuoğlu’yla kadrosunu güçlendirecek olan dizi, Yufkacı Salih’in hayatındaki değişiklilere bağlı olarak şekillenecek. Yeni evli çiftlerin tatlı çekişmeleri, izleyenleri ekranlara kilitleyecek.
 
TRT 1’in efsaneleşen dizisi Seksenler, o özlenen günleri yaşatmaya yeni karakterleri ve sürprizleri ile devam edecek. Yeni sezonda, ‘Tatlı Hayat’, ‘Çocuklar Duymasın’, ‘Kadın İsterse’, ‘Ayrılsak da Beraberiz’ gibi dizilerle tanınan Bora Tekay’ın yönetmenliği üstleneceği diziye, Mahir İpek, Kemal Kuruçay ve Kemal Zeydan gibi isimler renkli karakterleriyle güç katacak.
 
TRT 1’in özlenen Yeşilçam sıcaklığındaki yeni dizisi ‘Hangimiz Sevmedik’ özlenen mahalle yaşamını, komşuluk, aile, dostluk gibi kavramları, sıcak aile ilişkilerini ve aşk hikâyelerini hissettirmeye devam edecek. Hangimiz Sevmedik, Can Yaman, Selen Soyder, Cengiz Bozkurt, Veysel Diker, Mehtap Bayri ve Altan Erkekli, Gül Onat gibi usta oyunculardan oluşan kadrosu ve eğlenceli hikâyesiyle, Pazartesi günleri ekranları şenlendirmeye devam edecek.
 
TRT 1’in yeni günlük dizisi ‘Adını Sen Koy’ sezona iddialı girdi!
Geçen hafta izleyici ile buluşan ‘Adını Sen Koy’ TRT 1 gündüz kuşağında ekranlara yeni bir soluk katacak. TRT 1 ekranının yeni günlük dizisi 'Adını Sen Koy' Ömer ile Zehra’nın tüm imkânsızlıklara rağmen yeşeren aşkının hikâyesini ekranlara taşıyor.  Hafta içi her gün saat 17.00’de ekrana gelmeye başlayan yeni dizinin oyuncu kadrosunda, Erkan Meriç, Hazal Subaşı, Ezgi Baram, Elif Sultan Taş, Gözde Gürkan, Fatma Karanfil, Ali Çoban, Nur Saçbüker, Aykut İğdeli, Atilla Pakdemir, Musab Ekici, Berna Üçkaleler gibi isimler bulunuyor.
 
‘Adını Sen Koy’ altı aylık ömrü kalan kardeşinin mutluluğu için kendini hiç beklemediği anda mecburi bir oyunun içinde bulan Ömer ve bambaşka bir dünyadan gelen Zehra’nın hikâyesini ekrana taşıyor. Ömer ve Zehra’nın evlenmek zorunda olmaları sebebi ile altı aylık sözleşmeli, formalite bir evlilik yapması sonucu gelişen olaylar zinciri ekrana gelecek.Programlar yeni yayın dönemine güçlü giriyor…
Yüzde yüz yerli bilgi yarışmalarından ‘Kendi Düşen Ağlamaz’ ve ‘Altın Petek’, programlardan ise ‘Pelin Çift ile Gündem Ötesi’,  ‘Enine Boyuna’ ve ‘İyi Fikir’ yeni yayın döneminde de devam ederken; ’İyilik Kulübü’, ‘Dinle Kazan’, ‘Ana Kuzusu’ ve ‘Bekir Develi İle Annemin Yemeği’ gibi yeni yapımlar izleyici ile buluşacak.
 
Yeni sezonda ünlü sunucu Ertem Şener’in sunumuyla ekranlara gelecek olan Kendi Düşen Ağlamaz kazandırmaya devam edecek. TV’de ilk kez bir sunucunun sulara gömüldüğü ‘Kendi Düşen Ağlamaz’da, yanlış şıkkın kapağını açan yarışmacılar da sulara gömülüyor. Kurunun yanında yaşın da kazandığı yarışmada katılımcılar, 3 kişilik gruplar halinde yarışıyorlar. Yarışmacılar, programın başında sahip oldukları 1 milyon TL’yi, 7 soru boyunca korumaya çalışarak ödülün sahibi olmak için yarışıyor.  
 
Büyük ödülü 1 milyon lira olana Altın Petek ise, Pazartesi ve Çarşamba akşamları başarılı oyuncu Engin Hepileri’nin sunumuyla TRT 1 ekranında olmaya devam edecek.  Soru sayısını da, kazanılacak ödülü de kendi belirleyebilen yarışmacı; en kısa yoldan ihtiyacı olan parayı alıp, final sorusuna geçebildiği gibi, her bir peteği dolaşarak ödül miktarını arttırarak da final sorusuna geçebiliyor.   
 
Deneyimli sunucu Pelin Çift’in hazırlayıp sunduğu, izleyicinin merakla beklediği ‘Gündem Ötesi’, tarihin dönüm noktaları ve bilinmeyenlerinden, komplo teorilerine, dinler tarihinden, gizemlere, sağlık ve bilim gibi ilgi çekici başlıklarla bu sezon da seyircisi ile buluşacak.  Gündem Ötesi, her Çarşamba gecesi TRT 1 ekranında gündem yaratmaya devam edecek.
 
Çocukların Hayallerini Gerçekleştirmeyi Hedefleyen Program: ‘İyilik Kulübü’
Türkiye’nin her yerinden, hasta, travma geçirmiş, savaş mağduru, yetim, öksüz, ebeveynleri şehit veya gazi olmuş çocukların hayallerini gerçekleştirmeyi hedefleyen yeni program ‘İyilik Kulübü’, yeni sezonda TRT1 ekranında olacak. Her bölümde özel durumu olan bir çocuğun hikâyesini ekrana getirecek olan ‘İyilik Kulübü’, çocukların hayallerini gerçekleştirecek. Işık Yönt, Ömer Fırat Köker ve Cansın Bezircioğlu tarafından sunulacak program, çok yakında TRT 1 ekranında olacak.
 
 
Yüzde yüz yerli yarışma programı ‘Dinle Kazan’, Derda Yasir Yenal’in sunumu ile iyilere kazandıracak
Sadece iyilikleri neticesinde yarışmacı olmaya hak kazananların yarışabildiği ‘Dinle Kazan’ın diğer yarışmalardan farkı, iyilik ve yardımseverlik üzerine kurulu olması. Yarışmada, dört bir tarafı gizli kameralarla çevrili mekânlarda, ‘Dinle Kazan’ın profesyonel oyuncusu tarafından yoldan geçen vatandaşlardan yardım istenirken, farkında olmadan yarışmaya dâhil olan yardımsever ve iyi yürekli vatandaşlar ekrana gelecek. Dinle Kazan, Derda Yasir Yenal’ın sunumuyla yeni sezonda ‘iyilere’ kazandıran program olacak.
 
 ‘Ana Kuzusu’nda, anneler ve kızları, 13 hafta boyunca bin altın için kıyasıya yarışacak
İlklerin ekranı TRT 1, gündüz kuşağında yeni bir yarışma programına imza atıyor. Kızların maharetlerini sergilediği ve annelerinin onlara not verdiği ‘Ana Kuzusu’ TRT1 ekranlarında başlıyor. ‘Ana Kuzusu’nda, anneler ve kızları, 13 hafta boyunca toplam 1000 çeyrek altını kazanmak için kıyasıya yarışacak.  Bir televizyon efsanesi haline gelen ‘Seksenler’ dizisinde Yıldız karakterini canlandıran Özlem Balcı’nın sunacağı yarışmada, gerçek yaşam öyküleri yer alacak. Özgün formatıyla dikkat çeken Ana Kuzusu, yarışma programından çok daha ötesi olacak. Anne-kız arasındaki ilişkiler üzerinden Geleneksel Türk Kültürü’nün doğru bir şekilde yeni nesillere aktarılmasına katkı sağlayacak olan Ana Kuzusu, hafta içi her gün TRT 1 ekranında olacak.
 
Köylerin meydanından yükselen leziz kokular, TRT1 ekranlarından izleyici ile buluşacak
Ekranların sevilen yüzü Bekir Develi’nin sunuculuğunu yaptığı program ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’ yeni yayın döneminde TRT1 ekranlarında izleyici ile buluşacak. ‘Bekir Develi ile Annemin Yemeği’, yeni nesil genç kızların öğrenmeye ve yapmaya üşendiği, Anadolu’nun tarihi kadar eski lezzetlerini yeniden canlandırmak için Anadolu’nun köylerini karış karış gezecek.  Anadolu’nun kaybolmaya yüz tutan yöresel lezzetlerinin arşivlendiği programda, anneler, nineler, teyzeler hem eğlenecek, hem de köy meydanında gelinlik kızlarına yemek yapmayı öğretecek.  Her Cumartesi ve Pazar günleri, farklı bir köyün meydanından yükselen leziz kokular, TRT1 ekranlarından izleyici ile buluşacak.
 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER