TRT Çocuk’tan 5 yeni Mobil Oyun geliyor!

TRT Çocuk’tan 5 yeni Mobil Oyun geliyor!
2016 yılının başlarında 5 oyun uygulaması ile mobil platformlarda yerini alan TRT Çocuk Kanalı, yeni dijital projelerini sunmaya devam ediyor.

Oyun uygulamaları kısa sürede çocuklar tarafından büyük ilgi gören TRT Çocuk, beğeniyle izlenen yapımlarından “Elif’in Düşleri, Bulmaca Kulesi, Mutlu Oyuncak Dükkânı” ile sadece web ve mobil platformlar için geliştirilen ‘’Orman Doktoru’’ ve ‘’Animasyon Stüdyosu’’ adlı özgün oyunlarını da piyasaya sürüyor.

Ücretsiz ve reklamsız olarak sunulacak oyunlar, çocuk psikologları ve öğretmenler gözetiminde hazırlanarak, çocukların muhakeme yeteneklerini ve düşünme becerilerini geliştirme amacıyla tasarlandı. Kişisel gizliliğin ve veri güvenliğinin sağlandığı oyunlar ile aileler, çocuklarıyla birlikte eğitici oyunlar oynayabilecek ve keyifli vakit geçirebilecekler.

Yeni dijital projeleriyle TRT Çocuk, çocukların gelişimini ve zekâ becerilerini geliştirirken, çizgi filmleri ve programlarıyla kazandırdığı alışkanlıkları, web ve mobil oyun uygulamaları ile sürdürmeye devam edecek.

TRT Çocuk’un daha önce izleyicileri ile buluşturduğu Maysa ve Bulut, Rafadan Tayfa, İbi, Telali ve Kuzucuk oyunları da www.trtcocuk.net.tr ve mobilde oynanabiliyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER