"Söz ve Müzik: Assolistler" belgeseli NTV'de ekrana geliyor!

Safiye Ayla’dan Hamiyet Yüceses’e...
Müzeyyen Senar’dan Zeki Müren’e...
Emel Sayın’dan Neşe Karaböcek’e...
Gönül Yazar’dan Bülent Ersoy’a...
 
NTV, sizi görkemli gazinolar yıllarına, efsane assolistlere götürüyor...
 
Geçtiğimiz yıl yayınlanan ve büyük ilgi gören 6 bölümlük “Söz ve Müzik: Assolistler” belgeseli, 17 Temmuz Pazar akşamı 21:15’te  yeniden NTV izleyicisiyle buluşuyor. Program, Türkiye’nin en büyük assolistlerinin resmi geçit yapacağı özel bir bölümle başlıyor.
 
NTV'nin büyük ses getiren belgesel programı "Söz ve Müzik", Türk Pop müziğinin unutulmaz yorumcuları Ajda Pekkan, Sezen Aksu, Erol Evgin, Nükhet Duru, Zerrin Özer gibi isimlerin hikayelerinin anlatıldığı ilk sezonundan sonra şimdi de "Türkiye'nin Assolistleri"nin hikayesiyle devam ediyor...
 
Unutulmaz şarkılar, arşivlerden çıkan özel görüntüler ve kayıtlar NTV'nin bu özel belgeselinde yeniden bir araya geliyor. Handan Özsoy ve Suat Kavukluoğlu'nun hazırladığı, metinlerini Yavuz Hakan Tok'un yazdığı, danışmanlığını Hakan Eren ve Yavuz Hakan Tok'un yaptığı, Nevzat Saraycıklı'nın kurguladığı; 6 bölümlük "Söz ve Müzik: Assolistler" belgeseli, müzikseverleri görkemli bir zaman yolculuğuna çıkaracak.
 
Tepebaşı Gazinosu, Belvü Bahçesi, Kristal, Maksim, Cumhuriyet Gazinosu, Kazablanka, Aşiyan, Bebek Belediye, Taşlık, Bebek Maksim, Çakıl, Yenikapı Gar Gazinosu, Lunapark, Küçük Çiftlik Parkı…

30'lu yıllardan '90'lı yıllara İstanbul'un yedi tepesinden, sazlı bahçelerden, gece kulüplerinden, gazinolardan yükseldi onların sesleri. Işıltılı kostümleri, billur gibi sesleri, renkli ışıklar altında göz kamaştıran suretleriyle yer ettiler hafızalarımıza… Onlar, assolistler!
 
Müzeyyen Senar, Zeki Müren, Hamiyet Yüceses, Safiye Ayla, Perihan Altındağ Sözeri, Behiye Aksoy, Gönül Yazar, Emel Sayın, Neşe Karaböcek, Muazzez Abacı, Bülent Ersoy, Seçil Heper ve daha niceleri NTV'de buluşuyor. O efsane assolistler, gazino yıllarının tanıkları, müzisyenler, müzik yazarları ve gazeteciler o yılları, o şarkıları NTV'de anlatıyor. 
 
"Söz ve Müzik: Assolistler" belgeseli 17 Temmuz Pazar saat 21:15’ten itibaren her Pazar NTV'de.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER