Bizim Cazcılar programına bu hafta Fatih Erkoç konuk oluyor!

Bizim Cazcılar programına bu hafta Fatih Erkoç konuk oluyor!
Türkiye'nin geçmişten bugüne caz sanatçılarını konuk alan program “BİZİM CAZCILAR”a bu hafta FATİH ERKOÇ konuk oluyor.
 
Erkoç, müziğe 3-4 yaşlarında ailesinin eline bir keman tutuşturması ile başladı. İlk enstrümanı olan kemanı babası hediye etti. Erkoç, her enstrümanın kendine göre çok güzel bir sesi, tınısı ve büyüsü olduğunu, ancak en iyi enstrümanın piyano olduğunu söylüyor. Bunu söylerken de adeta gözleri parlıyor. Ve ekliyor, “cazı en iyi çaldığım enstrüman, trombon...”

İnsanı en çok özgürleştiren müziğin Caz olduğunu söyleyen Erkoç, müzikle uğraşan herkesin daha iyi olabilmek için caz müziğini öğrenmesi gerektiğini anlatıyor.

Kendisi için en önemli bestelerinin hikayelerinden, nasıl beste yaptığından, gelecek projelerinden, müzikle uğraşanlara tavsiyelerinden ve daha bir çok şey bu söyleşide...

Türkiye’de caz müziğinin öncülerinden Erkoç, çocukluktan bugüne caz yolculuğunu anlatıyor. Müzikle nasıl tanıştığını, nasıl ilerlediğini NTV Radyo dinleyicisiyle paylaşıyor. En sevdiği parçaları da bu programda çalıyor.

Programın editörü İrem Gökbudak, yaşayan caz sanatçılarıyla konuşuyor, kaybettiğimiz caz sanatçılarını ise onları en iyi tanıyanlara anlattırıyor.

“Bizim Cazcılar”ı her Pazar 15:10’da NTV Radyo’dan; Pazartesi günü ise, Ntv Radyo’nun internet sitesindeki Podcastler bölümünde dinleyebilirsiniz.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER