Mert Fırat ve İlksen Başarır'dan ortak basın açıklaması

Mert Fırat ve İlksen Başarır'dan ortak basın açıklaması
Bir süredir oyuncu Mert Fırat ve yönetmen İlksen Başarır'ın başı aralarında bir aşk ilişkisi olduğu haberleriyle derde giriyor. Medya düzenli olarak bu konuda haber yayınlıyor. Fırat ve Başarır, bu konuda defalarca açıklama yaparak aralarında mesleki ortaklık ve dostluk ilişkisi olduğunu açıklasalar da aşk haberi bu sefer medyaya "Gizlice evlendiler mi?" başlığı ile medyaya yansıdı. Bu haberler üzerine ortak bir basın açıklaması yayınlayan Fırat ve Başarır artık bu yalan haberler için daha ciddi tedbirler alacaklarını ve dava açma yoluna gideceklerini açıkladılar.

İşte o basın açıklaması:

Öncelikle yapılan haberin sonuna "mi" soru eki konunca yarattığınız kargaşa geçmiyor, yazdığınız başlık da ‘yalan haber yapmıyoruz soru soruyoruz’a karşılık olmuyor. Hem böyle bir haber yapacaksın hem de doğru olmadığını bildiğin halde sonuna koyduğun ekle şaşırtmaca yapacaksın.

Bunca zamandır anlatamadığımız şeyi son kez anlatarak bu konuya nokta koyuyoruz. Dokuz yıldır sürdürdüğümüz ortaklık ve dostluk ilişkisi içine dört tane film sığdırdık. Bunların yanında arkadaşlarımızla beraber Moda Sahnesi’nin, Sanatmahal’in ve İhtiyaç Haritası’nın kurulmalarının parçası olduk. Yazıp çekemediğimiz, ileride çekmeyi planlayarak hazırladığımız projeler de cabası. Yaptığımız her şey de fazlasıyla çalışma ve özveri gerektiren işler. Bu kadar çalışan ve üreten iki insanın da bir arada olmasından, zamanlarını doğal olarak beraber geçirmesinden çıkarılan bu sonuca aslında gülüyoruz. İki kadın ya da iki erkek bu şekilde beraber çalıştığında onlara ‘’dostlar’’ denirken bir kadın ve bir erkek bir arada olduğunda onlar için bir türlü bu kavramı geliştiremiyor olmamız da sanırım bizim ayıbımız değil. Çünkü biz beraber çalışmaya, yazmaya ve film yapmaya devam edeceğiz. Sizler iki kişi arasındaki dostluğu anlamamaya inat ederek bu tip haberler yapmaya devam edebilirsiniz.
 
Ancak bundan sonraki süreçte hakkımızda bu şekilde yapılan yalan haberlerle ilgili biz değil gerekli merciler muhatap olacaktır.
 
Ülkenin bulunduğu durum ve gündemi içinde meşgul ettiğimiz herkesten de ayrıca özür dileriz.
Saygılarımızla
 
Mert Fırat – İlksen Başarır
 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER