Disney CEO'su Florida'daki timsah faciası hakkında konuştu

Disney CEO'su Florida'daki timsah faciası hakkında konuştu
Geçtiğimiz günlerde Lane Graves isminde iki yaşında bir çocuk Disney'in sahip olduğu otellerden birinde bir timsahın saldırısına uğramıştı. Bu ufak çocuğun cansız bedeni sonunda bulundu. Disney CEO'su olan Bob Iger bu trajedi hakkında konuştu.

Nebraska'da yaşayan Graves ailesi tatil yapmak üzere Florida'ya gitmişti. Burada Disney'in sahibi olduğu otellerden birinde kalmayı tercih etmişlerdi. Ailenin kıyıda keyifle geçirdiği zaman, bir timsahın iki yaşındaki çocuklarına saldırmasıyla kabusa dönüştü. Lane, timsah tarafından suya çekilerek gözden kaybolmuştu. Sonunda ufak çocuğun cansız bedeni bulundu.

Walt Disney Company'nin CEO'luğunu üstlenen Bob Iger bu büyük trajedi hakkında ilk açıklamayı yapan isim oldu. Iger, "Bir baba ve dede olarak kalbim bu tahammülsüz acının yaşandığı süreçte Graves ailesiyle birlikte. Düşüncelerim ve dualarım da onlarla birlikte. Disney'deki herkesin de benimle aynı düşüncelere sahip olduğunu biliyorum." şeklinde konuştu.

Yaşanan bu korkunç olayın ardından Disney, bölgedeki sahillerini kullanıma kapattı. Disney World burada 1971'de açıldığundan beri bu tarz bir saldırı yaşanmamıştı.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER