Özgü Namal'ın rol aldığı ödüllü film "Mutluluk" televizyona uyarlanıyor!

Özgü Namal'ın rol aldığı ödüllü film
Zülfü Livaneli'nin aynı adlı romanından Sırrı Süreyya Önder'in hikaye uyarlaması; Kubilay Tunçer'in senaryosu ile 2007 yılında beyazperdeye uyarlanan Mutluluk şimdi de beyazcama uyarlanmak üzere hazırlanıyor. Romanın film versiyonunda başrolleri Özgü Namal (Meryem), Murat Han (Cemal) ve Talat Bulut (İrfan) paylaşmıştı. Film vizyona çıktığı dönemde yönetmen Abdullah Oğuz eleştirmenler tarafından çok güzel övgüler de almıştı. Toplamda 35 hafta vizyonda kalan ve Altın Portakal'a aday gösterilen film pek çok uluslararası festivalden de ödül aldı.

Star Tv'de yayınlanan Meryem Uzerli ve Murat Yıldırım'ın başrollerini paylaştığı Gecenin Kraliçesi adlı dizi ile televizyon sektörüne giriş yapan O3 Medya, romanı televizyona uyarlama kararı aldığını ilk olarak Uçankuş yazarı Birsen Altuntaş duyurdu.. Ayhan Sonyürek'in senaryolaştırdığı projenin en erken 2017 sezonunda yayına çıkması planlanıyor. Televizyonda 2000'li yılların başına kadar aktif olan ve pek çok unutulmaz diziye yazar olarak imza atan senarist Sonyürek, 2014 yılında yönettiği uzun metraj filmi "İyi Biri" ile Altın Portakal'da ödül aldı.

Proje henüz yazım aşamasında olduğu için oyuncu kadrosu, hangi kanalda yayınlanacağı ve kimin yöneteceği belli değil.


Mutluluk filminin konusu nedir?

Film, 17 yaşındaki Meryem’in, perişan ve baygın halde, bir göl kenarında bulunmasıyla başlar. Doğuda bir köyde yaşayan aile, kızlarının bir namussuzluk yaptığını düşünerek töre gereği öldürülmesine karar verir. Öldürme görevi ise yakın akrabası Cemal’e verilir. Paraalelde ise tanınmış bir sosyoloji profesörü olan İrfan Kurudal, yaşadığı derin kimlik bunalımının da etkisiyle İstanbul’daki hayatını geride bırakıp teknesiyle denize açılır. Çıktıkları ölüm yolculuğunda, Meryem ve Cemal’in yolları, Profesör İrfan Kurudal’la beklenmedik şekilde kesişir. Her biri özgürlüğe ve ikinci bir şansa doğru yola çıkan bu üç kişi, mutluluğu bulabilecek ve kaderlerini yenebilecek midir?


Hatırlamak isteyenler için işte filmin fragmanıBİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER