Deneyimli senarist Alican Yaraş, Endemol Shine Türkiye ile anlaştı

Deneyimli senarist Alican Yaraş, Endemol Shine Türkiye ile anlaştı
Adını kalbimize Atv'nin fenomen dönem dizisi Elveda Rumeli ile nakşeden, 1967 İstanbul doğumlu senarist Alican Yaraş, yeni sezonda Endemol Shine Türkiye için proje üretecek. Geçtiğimiz yıl Ay Yapım'ın Sema Ergenekon ve Eylem Canpolat ile başlattığı, yazarların sadece tek bir yapım şirketi için özel içerik üretimini kapsayan anlaşmalar imzalaması meselesi sektörde kısa sürede moda haline gelmeye başladı. Endemol Shine Türkiye geçtiğimiz ay Nilgün Öneş ile de benzer bir anlaşma imzalamıştı. 

Son olarak TRT 1'de yayınlanan Filinta dizisinin hikayesini sezon finaline taşıyan Alican Yaraş'a yeni yerinde başarılar dileriz..


Alican Yaraş Kimdir?
Zeki Alasya- Metin Akpınar ile skeç yazarı olarak çalışmaya başlayan, 1991 yılından itibaren televizyon yazarlığı yapmaya başlayan bir dönemin çok başarılı işlerine imza atan Yaraş'ı ekran tutkunları Çapkın, Köpek, Elveda Rumeli, Karadağlar, Karakol, İzmir Çetesi ve Büyük Sürgün Kafkasya adlı dizilerden hatırlayacaktır.

İstanbul Üniversitesi Tarih bölümünden mezun olan Yaraş, 10 yıl boyunca Şehir Tiyatroları Beklan Algan Tiyatro Araştırma Laboratuvarı'nda görev yaptı. Oyunculuk eğitimi aldı. Amatör tiyatro toplulukları kurdu. 90-97 arası tiyatro yönetmenliği yaptı kendi kurduğu topluluklarla. Eguine Barba ve La Mama ile çalıştı. Adam Film'in de eski ortaklarından olan Yaraş, evli ve bir kız babası..

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER