Ankara Engelsiz Filmler Festivali'nde ödüller sahiplerini buluyor!

Ankara Engelsiz Filmler Festivali'nde ödüller sahiplerini buluyor!
24 Mayıs Salı günü başlayan, engeli olan, olmayan tüm sinemaseverlerin bir arada takip edebildiği Ankara Engelsiz Filmler Festivali'nde Engelsiz Yarışma ödülleri 29 Mayıs Pazar günü sahiplerini buluyor. 

Engelsiz Yarışma'da Türkiye sinemasının son dönemdeki en iyi beş filmi Seyirci Özel Ödülü, En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödülleri için yarışıyor. 

Gösterimleri halen Goethe-Institut Ankara ve Ulucanlar Cezaevi Sinema Salonu’nda devam eden Engelsiz Yarışma'nın ödülleri 29 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek Ödül Töreni ile sahiplerine dağıtılacak. Ankaralı tüm sinemaseverlerin davetli olduğu tören saat 20:00'de Opera Sahnesi'nde başlayacak.

GÜNCEL TÜRKİYE SİNEMASI ERİŞİLEBİLİR OLARAK SEYİRCİLERLE BULUŞUYOR
2015 yılının en çok ses getiren yerli yapımlarından oluşan Engelsiz Yarışmaprogramında bu sene Emin Alper'in Abluka, Faruk Hacıhafızoğlu'nun Kar Korsanları, Deniz Gamze Ergüven'in Mustang, Emine Emel Balcı'nın Nefesim Kesilene Kadar ve Tolga Karaçelik'in Sarmaşık filmleri bulunuyor.   

Festivalde tüm filmler gibi yarışma filmleri de göremeyenler için sesli betimleme, duyamayanlar içinse işaret dili ve ayrıntılı altyazı ile gösteriliyor. 

ENGELSİZ YARIŞMA'DA SÖYLEŞİLER DE ENGELSİZ 
Festival'de yarışma filmlerinin yönetmen ve oyuncuları gösterimler sonrası seyircilerle bir araya geliyor ve filme dair merak edilen soruları yanıtlıyorlar. Söyleşiler işaret dili çevirmeni eşliğinde gerçekleştiriliyor. 

Festival boyunca Kar Korsanları filminin yönetmeni Faruk Hacıhafızoğlu, ve Mustang’in yapımcısı Mine Vargı seyircilerle buluşarak filmleriyle ilgili merak edilenler üzerine konuştular. 

SEYİRCİ ÖZEL ÖDÜLÜ'NE SEYİRCİLER KARAR VERECEK 
Oyuncu Tansu Biçer, sinema yazarı Cüneyt Cebenoyan ve yazar, psikolog Gündüz Vassaf'tan oluşan Engelsiz Yarışma jürisi; En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Senaryo ödüllerinin sahiplerini belirleyecek. 

Festival seyircileri ise yarışmada yer alan filmleri Braille alfabesi ile de basılacak pusulalar ile oylayarak Seyirci Özel Ödülü'nü belirleyecekler. 

Tüm gösterimlerin ücretsiz takip edilebildiği Ankara Engelsiz Filmler Festivali, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı katkılarıyla gerçekleştiriliyor. Festival’in bu seneki ana destekçisi Açık Toplum Vakfı. 

Ankara Engelsiz Filmler Festivali hakkında ayrıntılı bilgiye Festival’in www.engelsizfestival.com adresinden ulaşabilir, Facebook ve Twitter hesaplarından duyuruları takip edebilirsiniz. BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER