Ödüllü film "The Second Mother", 20 Mayıs'ta sinemalarda!

Ödüllü film
2015 Sundance Film Festivali - Dünya Sineması Dramatik Özel Jüri Ödülü, 2015 Berlin Film Festivali - Panorama Seyirci Ödülü ve Panorama C.I.C.A.E Ödülü sahibi “The Second Mother” / “Annemle Geçen Yaz” 20 Mayıs'da sinemalarda! 

Brezilya sinemasının ödüle doymayan yönetmeni Anna Muylaert’tan aile, iktidar ve sevgiye dair mizahla harmanlanmış dokunaklı bir film.

Val, işini ciddiye alan, yıllardır aynı aile için çalışan yatılı bir hizmetçidir. Mütevazi tavırlarıyla, bebekliğinden beri çocuklarına bakıcılık yaptığı Sao Paulo’lu zengin işverenlerine her gün tüm çalışkanlığı ve sadakati ile hizmet eder.

Bu şık evde her şeyin yeri, yolu, yordamı bellidir; ta ki Val’in hırslı ve akıllı kızı Jessica, üniversite giriş sınavına girmek için Sao Paulo’ya gelene dek… Jessica’nın genç oluşu, kendinden aşırı emin halleri, ev sakinlerinin huzurunu kaçıracak ve evdeki hassas dengeleri alt-üst edecektir. Val ise sadakatinin sınırlarına ve feda edebileceklerinin neler olduğuna karar vermelidir. Brezilya'nın Oscar adayı olan Annemle Geçen Yaz, aile ve sınıf meselelerini yeni, çağdaş ve tempolu bir tarzda ele alıyor.

Film, 20 Mayıs'ta vizyona giriyor..
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER