TRT Screening Days İzleme Günleri büyük ilgi gördü!

TRT Screening Days İzleme Günleri büyük ilgi gördü!
Dünya televizyon sektörüne yön veren özel katılımcıların ve 25 ülkeden yabancı Basın Mensubunun aralarında yer aldığı, Dünya kamu yayıncı devlerinden TRT’nin ilkini düzenlediği ‘TRT SCREENING DAYS ‘İzleme Günleri’ 26 Nisan–1 Mayıs 2016 tarihleri arasında, Antalya Rixos Otel’de yapıldı.
 
TRT Yönetim Kadrosundan TRT Daire Başkanı Tuncay Yürekli, Başkan Yardımcısı Osman Urgun, TRT TV Filmleri Koordinatörü Halid Şimşek ve TRT Program, Satış ve Pazarlama Müdürü Meltem Tümtürk Akyol ile geniş bir organizasyon kadrosunun bulunduğu ve 4 gün boyunca süren ‘TRT SCREENING DAYS ‘İzleme Günleri’  büyük ilgi gördü. Söyleşi, panel ve gezi programlarına, Güney Kore, Libya, Arjantin, Uruguay, Fas, Sudi Arabistan, Pakistan, Güney Afrika, Tunus, Lübnan, Ürdün, Mısır, Katar, Polonya, Arnavutluk, Bosna, Kırgızistan, Makedonya, Karadağ, Kazakistan ve ABD’den yapımcı şirket temsilcileri, kamu yayıncıları, pazarlama yöneticileri, program alım uzmanları, TV Ceoları ve gazeteciler katılım sağladı.


 
FİLİNTA VE DİRİLİŞ EKİBİ DE ORADAYDI…
 
Akdeniz’in incisi Antalya’da TRT öncülüğünde ilki düzenlenen ‘TRT SCREENING DAYS ‘İzleme Günleri’, dünya yayıncılarına ve dünya basınına birbirinden içerikli ve kaliteli ürünlerini tanıtırken, yurt dışı satışları ile ilgili, TRT’nin iki dizisi Filinta ve Diriliş ekibi de oradaydı. Filinta dizisi oyuncularından;  Suavi Eren, Hakan Yufkacıgil, Asena Tuğal, ES Film Yapımcılarından Serdar Öğretici ile birlikte Diriliş dizisi oyuncularından Nurettin Sönmez, Cavit Çetin Güner, Zeynep Kızıltan ve Ezgi Esma Kürklü’de bu buluşmaya katıldılar. Ve art arda düzenlenen söyleşilerde kendileri, oynadıkları karakterleri ve dizileriyle ilgili dünya basınının sorularını yanıtladılar. Ve sonrasında oyuncularla bol bol fotoğraf çektirerek, sohbet ettiler. 


 
Türkiye’de televizyona bakış açısı, en beğenilen yapımlar, Türk izleyicisi, dünyada yükselen Türk Dizileri, formatlar, TV Filmleri, animasyonlar ve TRT’nin yön verdiği sektöre bakış gibi başlıkların yer aldığı paneller, TRT’nin içeriklerinin keşfedildiği izlemelerde, TRT Daire Başkanı Tuncay Yürekli de konuştu. Yürekli, ‘Biz TRT olarak Türkiye’nin kamu yayıncısıyızTRT, Kamu Yayıncısı olarak hem sektöre öncülük yapmak, hem de Türkiye’nin  elindeki kaliteli olarak kabul ettiğimiz içerikleri dünyaya sunmak zorundayız. Sadece TRT’nin değil, Türkiye’de üretilen içeriklerin kalitesinin hem yapım hem de içerik kalitesi anlamında ne noktada olduğunu gösterme amacıyla yaptığımız bir iş. Örneğin TRT Çocuk Kanalındaki animasyonların dünyadaki hiçbir ülkeden farklı olmadığını, Filinta ve Diriliş dizisindeki prodüksiyonların, aksiyonun, tekniğin Hollywood’daki diğer yapımlardan geri kalmadığını burada gösterdiğimize inanıyoruz.’ dedi.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER