“Aslan Koruyucular" Disney Channel'da başlıyor!

“Aslan Koruyucular
Çocuk odaklı, aileyi de kapsayan güvenilir ve eğlenceli içerikleriyle aile eğlencesinin vazgeçilmez adresi Disney Channel, macera dolu yepyeni çizgi filmi Aslan Koruyucular ile bahara merhaba diyor! Çocuklara; aile değerleri, arkadaşlık, takım çalışması ve doğa sevgisi dahil birçok olumlu değeri aktaran Aslan Koruyucular, 2 Mayıs’tan itibaren hafta içi her gün saat 16:00’da Disney Channel’da yayınlanacak.

Yayınlandığı dönemde izlenme rekorları kıran, Oscar ödüllü Aslan Kral efsanesinin üçüncü jenerasyon hikayesini ekranlara taşıyan Aslan Koruyucular çizgi filmi, hem çocuklara hem de serinin önceki filmleriyle büyüyen yetişkinlere birlikte paylaşabilecekleri keyifli anlar yaşatmaya hazırlanıyor.

Aslan Koruyucular, 2 Mayıs’tan itibaren hafta içi her gün saat 16:00'da Disney Channel’da yayınlanacak.

23 Nisan’da ekrana gelen “Aslan Koruyucular: Kükreme Geri Dönüyor” özel bölümünde ana kahramanımız Kayon, kendisiyle Aslan Kayalığı’nı koruyacak ekibi genç aslanlardan oluşturmak yerine, güvendiği arkadaşlarından en cesur porsuk Bunga, en hızlı çita Fuli, en güçlü hipopotam Beşti ve en keskin görüşe sahip balıkçıl Ono’yu yanına almış ve macera böylece başlamıştı.
Serinin devamı 22 dakikalık bölümler halinde haftaiçi her gün saat 16:00’da çocuklar ve ailelerle buluşacak.
Karakter isimlerinin Afrika’nın Tanzanya ve Mozambik bölgesinde konuşulan Swahili dilinden türetilen çizgi film içerisinde bu dilden alınan ve çocukların ilgisini çekecek, akıllarında kalacak türetme sözcüklere de yer verildi. Aslan Kral filmiyle hayatımıza giren ve Türkçe’de “Hiç sorun yok!” anlamına gelen “Hakuna Matata!”Aslan Koruyucular çizgi filminde yerini “Sıçra ve Dal” anlamındaki “Zuka Zama”ya bırakıyor.

#kükredegörsünler Kükreme Yarışması Başladı!

Aslan Koruyucular’ın Disney Channel’da yayınlanması şerefine Disney Türkiye web sitesinde ve Disney Channel Türkiye Facebook sayfasında Aslan Koruyucular Kükreme Yarışması da başladı. #kükredegörsünler hashtag'iyle yapılan yarışma kapsamında www.disneyturkiye.com.tr adresine ve Facebook sayfasına yüklenen kükreme videoları arasından seçilenler Disney Channel’da yayınlanacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER