Dünyadan Haberler ve haftalık rating değerlendirmesi

Dünyadan Haberler ve haftalık rating değerlendirmesi
Yeni dizilerin bir bir seyirci karşısına çıktığı bu hafta yabancı dizi dünyasında pek çok gelişme yaşandı. İşte bunlardan en önemlileri:

True Detective transferleri
Beklenen ödül başarısını ve izlenme oranlarını getirmemesine rağmen çok konuşulmaya devam eden antoloji serisi True Detective’in 2. sezonu hakkında kesin bilgiler gelmeye başladı. Colin Farrell ve Vince Vaughn’ın başrollerde olacağı kesinleşirken yine epey arka plana atılıp hikayeye hiçbir katkısı olmayacağından korkulan kadın karakteri Rachel McAdams’ın oynayacağı dedikoduları gelmeye başladı. Friday Night Lights ve The Normal Heart’tan tanıdığımız Taylor Kitsch de anlaşmaya varılmak üzere olan oyuncular arasında.

Josh Holloway ekrana dönüyor

Geçtiğimiz sezon Intelligence ile beklediği dönüşü yapamayan Josh Holloway Lost’un yaratıcıları arasında yer alan Carlton Cuse’ın Colony adlı projesiyle ekranlara dönmeye hazırlanıyor. Dizi, artık epey sıradanlaşan kimliğinden uzaklaşmak için değişik işlere onay veren USA Network’te yayınlanacak ve uzaylılar tarafından ele geçirilmiş bir Los Angeles’ta geçecek.

Devious Maids'e üçüncü sezon onayı geldi
Lifetime, ülkemizde Dizimax Drama’da yayınlanan Devious Maids’e 3. sezon onayı verdi. Yeni sezon onayı alan diğer diziler Syfy projeleri Dominion ve ülkemizde Sinema TV kanalında yayınlanan Defiance oldu. Ülkemizde çabucak tüketilen bir format olan Big Brother (Biri Bizi Gözetliyor) ise iki sezon onayı birden aldı.

Scorpions başladı
İzlenme oranlarını arttırmak için en popüler işi The Big Bang Theory’e bel bağlayan CBS Scorpion’ın biraz daha güçlü tutunabilmesi için Emmy’lerde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü hakkıyla kapan Mom dizisinin gününü ve sezonun başlama tarihini değiştirdi. Buna göre Perşembe akşamları yayınlanan spor müsabakalarının bitiminin ardından 30 Ekim’de TBBT eski gününe dönecek, peşine de Mom’ı takarak yüksek izlenme oranlarına yelken açacak.

Nina Dobrev The Originals'a konuk oluyor
Yıllardır popülerliğini sürdüren The Vampire Diaries’in yıldızı Nina Dobrev’in The Originals’ın 2. sezonunun beşinci bölümüne konuk olacağı ve bir tıpatıp olan Tatia’yı canlandıracağı açıklandı. Bölüm ABD’de 3 Kasım’da, Türkiye’de ise Dizimax Sci-Fi kanalında 5 Kasım’da ekrana gelecek.

Fashion Police'e kim gelecek?
Efsane komedyen Joan Rivers’ın ölümünün ardından yayına devam edeceği açıklanan Fashion Police’te Rivers’ın yerini ünlü komedyen Kathy Griffin’in alacağı dedikoduları dönmeye başladı.


 
How to Get Away with Murder beklendiği üzere çok iyi bir açılış yaptı.


Haftanın izlenme oranlarını değerlendirecek olursak
● Shonda Rhimes’ın işleriyle ihya olan ABC kanalı üç Shondaland dizisini arka arkaya yayınladığı TGIT (Thank God It’s Thursday) kuşağı ile uzun zamandır yakalamadığı izlenme başarısını yakaladı. Böyle giderse televizyonda eşine çok rastlanmamış bir yaratıcı hükümdarlığına şahit olacağız.

● Ülkemizde ABD’den 24 saat sonra Dizimax Sci-Fi’da yayınlanan Gotham beklenen kadar olmasa da iyi bir izlenme oranını yakalarken bir önceki hafta yayına başlayan Red Band Society ve The Mysteries of Laura tehlike çanları çaldıran düşüşler yaşadılar.

● CNBC-e ekranlarına gelecek olan Forever ise iki günlük özel prömiyerinde yayınlandığı saat göz önünde bulundurulursa yeterince iyi bir sonuç elde ederek ümit verdi.

● Yıllardır Modern Family etrafında iyi bir komedi kuşağı oluşturmaya çabalayan ABC en sonunda turnayı gözünden vurdu. The Goldbergs Salı gününden Çarşamba’ya taşınarak epey iyi bir sonuç aldı; yetmedi, yeni dizi Black-ish son derece başarılı bir ilk bölümle yine son derece iyi bir izlenme oranına ulaştı.

● NCIS
markasının üçüncü halkası olan NCIS: New Orleans iyi bir başlangıç yaparak Amerikalı seyircilerin alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçmeyip sunulan aşinalıkları çabuk benimsediklerini bir kez daha kanıtladı.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER