“Sıra Dışı Bir Katilin İzinde: Robert Durst”, NTV’de ekrana geliyor!

“Sıra Dışı Bir Katilin İzinde: Robert Durst”, NTV’de ekrana geliyor!
40 yıl... 3 cinayet... Çok zengin bir şüpheli...
 
New York tarihinde faili bulunamamış en gizemli suçlardan birini aydınlatmaya çalışan yeni ve sarsıcı bir belgesel serisi NTV’de başlıyor...
 
Gayrimenkul işiyle uğraşan New Yorklu milyarder bir ailenin varisi olan Robert Durst son 30 yılda üç cinayetle suçlanmış; ancak hiçbir davada hüküm giymemiştir. Oldukça zeki ve içe kapanık biri olan Robert Durst daha önce halka ve medyaya hitaben hiçbir açıklama yapmamıştı. En azından bu belgesele kadar! “Sıra Dışı Bir Katilin İzinde: Robert Durst”, Robert Durst'ün hayal bile edilemeyecek derecedeki zenginliğini ve ayrıcalıklarını gözler önüne sererek onun tuhaf hayatını anlatıyor. Yönetmenliğini Andrew Jarecki'nin üstlendiği bu belgesel serisi, faili bulunamamış bir dizi suç üzerinde yapılan yedi yıllık bir araştırma sırasında ortaya çıkan gerçekleri konu alıyor ve tüm bu suçların ana şüphelisinin de işbirliğiyle gerçekleştiriliyor.
 
Gizemli olaylar örgüsü...
Genç ve güzel karısı Kathie'nin 1982'de esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmasıyla Robert Durst şüpheleri üstüne çeker. Robert Durst'ün sırdaşı olan, aynı zamanda Kathie Durst dosyası soruşturmasında ana tanıklardan biri olan Susan Berman'ın 2000 yılında Beverly Hills'de faili meçhul bir cinayete kurban gitmesiyle ve sonrasında Durst'ün komşusu Morris Black'in Galveston Teksas'ta öldürülüp cesedinin parçalanmasıyla bu şüpheler daha da güçlenir. Durst kanun nezdinde masumiyetini her zaman korumayı başarmıştır. Bugün de özgür olarak yaşamaktadır. Bu belgesel serisi, Jarecki'nin 2010 yılında gösterime giren, Ryan Gosling ile Kirsten Dunst'ın oynadığı ve Durst'ün hayatını konu alan All Good Things filminin ardından Jarecki ile Durst'ün arasında gelişen benzersiz ilişkiyi konu alıyor. Durst'ün Jarecki'yle kendi başlattığı özel röportajlarda Durst şaşırtıcı bir samimiyetle konuşurken 30 yıldır yetkilileri şaşkına çeviren dava hakkında hiç bilinmeyen sırları paylaşıyor.
 
Durst'le yapılan ve uzunluğu 20 saate varan röportajlara ek olarak bu seride Durst'ün şimdiki eşi Debrah Lee Charatan, soruşturmayı yeniden başlatan Westchester County bölge eski başsavcısı Jeanine Pirro, gizemli Durst ailesinin üyeleri, aralarında Teksas'ın efsanevi avukatı Dick DeGuerin'in de bulunduğu müthiş Durst hukuk ekibi gibi Durst'ün hayatından müthiş karakterler de yer alıyor. The Jinx, neredeyse on yıl boyunca binlerce sayfalık saklı belgeleri, polis belgelerini, ana tanıkları, daha önce hiçbir yerde görülmemiş çekimleri ve özel hapishane kayıtlarını yeniden ortaya çıkaran film yapımcılarının bu uzun araştırmalarının bir sonucu.
 
Jarecki: "Yedi yılı aşkın bir süre boyunca bu yapbozun kayıp parçalarının izini sürerken gerçeklerin hiç beklenmeyen anlarda ortaya çıktığı oldu ve bu aydınlanma anlarını yaşamak bizim için bir tutku haline geldi. Şimdi televizyon izleyicileri aynen bizim gibi, gerçeklerin birer birer ortaya çıkmasına şahit olabilir."
 
1. Bölüm: “Koyda bir Ceset"
 
2001 yılında Teksas'ta gerçekleşen bir cinayet, halkın gayrimenkulle uğraşan New Yorklu milyarder bir ailenin varisi olan Robert Durst hakkında meraklanmasına yol açar. Robert Durst, film yapımcısı Andrew Jarecki ile bire bir, özel bir röportaj yapmak ister.
 
“Sıra Dışı Bir Katilin İzinde: Robert Durst”, 24 Nisan Pazar 23:10’da NTV’de... 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER