Nat Geo kaşifi Thomas Culhane 4. kez Türkiye’ye geliyor!

Nat Geo kaşifi Thomas Culhane 4. kez Türkiye’ye geliyor!
İnsana ve doğaya saygılı davranma prensibi ile ‘Yaşam için teknoloji’ üreten Bosch Ev Aletleri ve çevreyi koruma konusunda öncü marka National Geographic Channel, 3 yıldır üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiği çevre seminerlerine bu yıl da devam ediyor.

İki çevreci markanın işbirliği kapsamında Nisan ayında 4. kez Türkiye’ye gelmeye hazırlanan Nat Geo kaşifi ve şehir planlamacı Thomas Culhane,

4 büyük ilde düzenlenecek seminerler aracılığıyla gençleri iklim değişikliği, çevre koruma ve sürdürülebilirlik konularında bilgilendirmeyi amaçlıyor.

İnsana ve doğaya saygılı davranma prensibi ile ‘Yaşam için teknoloji’ üreten Bosch Ev Aletleri, son 3 yıldır Türkiye’nin farklı illerinde gerçekleştirilen toplam 15 çevre seminerinin ardından bu yıl da dünyada bilim, macera ve keşfin öncüsü içerikler sunan National Geographic Channel işbirliğiyle Nat Geo kaşifi Thomas Culhane’i 4. kez Türkiye’ye getiriyor.

Özellikle iklim değişikliğinin günlük hayatımıza olan etkileri, geri dönüşüm, yeşil teknolojiler ve güneş enerjisi konularında uzman olan Culhane, kurucusu olduğu sivil toplum örgütü Solar C.I.T.I.E.S ile dünyanın çeşitli bölgelerinde evlerin çatısına güneş enerjisiyle çalışan su ısıtıcıları yerleştirmek veya geri dönüşüm ile üretilen elektrik, gaz, su vb doğal ihtiyaçların karşılanmasını sağlamak gibi projeler gerçekleştiriyor. Culhane, 11-15 Nisan 2016 tarihleri arasında Kocaeli, Kayseri, Malatya ve Trabzon’da 4 üniversitede düzenlenecek olan seminerler aracılığıyla öğrencilere yaşadıkları şehirlerde çevre kirliliğini azaltmaya, iklim değişikliğinin yarattığı hasarlardan minimum düzeyde etkilenmeye ve özellikle ev içerisinde tasarruf etmeye yönelik yöntemlerini kendi deneyimlerinden faydalanarak, eğlenceli bir dille aktarmaya devam edecek.

Bosch Çevre Seminerleri’nin gerçekleşeceği üniversiteler ve tarihleri:

Kocaeli Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Prof. Dr. Savaş Ayberk Konferans Salonu, 11 Nisan Pazartesi 14.00

Trabzon Karadeniz Teknik Üniversitesi, Osman Turan Kültür ve Kongre Merkezi, 15 Nisan Cuma 14.00

Kayseri Erciyes Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi F Blok Konferans Salonu, 12 Nisan Salı 15.00

Malatya İnönü Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu, 13 Nisan Çarşamba 14.00
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER