Mustafa Haktanır’ın ilk uzun metraj filmi "91,1" seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor!

Mustafa Haktanır’ın ilk uzun metraj filmi
Yönetmen Mustafa Haktanır’ın ilk uzun metraj filmi olan "91,1" 8 Nisan’da seyirciyle buluşacak. Aynı şehrin farklı semtlerinde yaşayan üç benzemez kuşağın hayatının beklenmedik bir olayla kesiştiği film aynı zamanda Balıkesir Belediyespor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Kaptanı Alper Şentürk’ün hayatından esinlenilerek yapılan bir sosyal sorumluluk projesi olarak da dikkat çekiyor.
 
Oyuncu kadrosu dikkat çekiyor

Mustafa Haktanır’ın aynı zamanda senaryosunu da yazdığı ilk filminde kamera önünde tanıdık ve başarılı isimler yer alıyor. Hakan Kurtaş, Güneş Sayın, Ali Barkın, Mustafa Uzunyılmaz, Derya Alabora, Mert Aydın, Ali Akdal, Cihat Süvarioğlu, Sadi Celil Cengiz, Osman Sonant, Sermet Yeşil, Hakan Bilgin, Cem Cücenoğlu, Elvan Dişli, Sevil Akı, Bora Seçkin, Eren Can Vurucu, Asil Büyüközçelik, Burak Temiz ve Erkin Can Tanışan 91,1’in rollerini paylaşacak.
 
Üç kuşağın yolu beklenmedik bir durumla kesişiyor

Kendi dünyalarında ve kendi hayalleriyle yaşayan üç farklı kuşaktan üç arkadaş grubunun yolları, hayatları yeni bir aşamaya geçmek üzereyken sürpriz bir şekilde  kesişir. Aynı kentin farklı semtlerinde süren hayatlar ve kuşaklar kendilerini birdenbire aynı dünyanın içerisinde bulurlar.
 
91,1’in Kuşakları

Alper en yakın arkadaşı Soner ve yıllardır birlikte olduğu sevgilisi Hazan ile aynı üniversitede okumaktadır. Son zamanlarda Alper ile Hazan’ın ilişkileri yolunda gitmez. Soner ise arkadaşını ilişkisini kurtarması yönünde destekler… Aynı şehrin başka bir semtinde yirmili yaşlarını yaşayan Hakan, Barkın ve Serhat bir tatil beldesinde tatil yapmayı planlarlar, bunun için gerekirse ailelerinden para çalacaklardır. Hakan babasının arabasını, Barkın ise annesinin cüzdanını çalınca tatil planları hayal olmaktan çıkar… Bu şehirde yaşayan diğer kuşak ise, 12 yaşındaki Mutafa ve arkadaşı Emre’dir. Mustafa ve Emre’nin hayali özel bir radyoda yayın yapmaktır. Emre babası ile şehre gidip özel radyoların biriyle görüşürler, sadece Emre yayın yapabilecektir. Mustafa’nın üzüntüsünü gören babası bunun üzerine Mustafa’nın yakın çevreye yayın yapabileceği bir verici imal eder. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER