Kadir Has Üniversitesi'nin Yeni Medya Konferansları başlıyor!

Kadir Has Üniversitesi'nin Yeni Medya Konferansları başlıyor!
Kadir Has Üniversitesi Yeni Medya Bölümü'nün 5 yıldan beri düzenlediği Yeni Medya Konferanslarını geçtiğimiz yıl 20 bini aşkın izleyici salonda ve webTV canlı yayınından takip etti ve sosyal medyada en çok konuşulan (TT) konular arasına girdi. 

Konferanların bu yılki teması ise, YENİ MEDYA ve BÜYÜK VERİ
  
Bu ikilinin ilişkisini, gerek teorik gerekse pratik birikim ve deneyimleriyle paylaşacak seçkin akademisyen ve uzmanların Türkiye ve dünyadan örneklerle yapacağı sunumlarda,
 
– “Yeni Medya’da verinin anlamı nedir? Veri neden önemli, kimler için önemli? Veri ile Büyük Veri arasındaki farklılıklar neler? Büyük Veri ve ilişkin kavramlar nelerdir? Dijital Dönüşüm’de verinin kurum ve kuruluşlar için önemli ne?” 
  
– “Küçük İçgörü > Büyük Veri denklemi neden doğru? İçgörü (Insight) kavramı kurum ve kuruluşlar için neden önemli?  Büyük Veri yığınlarının anlamlı içgörülere dönüşüm süreci nasıl olmalı? Veri nasıl toplanmalı, nasıl analiz edilmeli, nasıl karara dönüşmeli?” 
 
– “Sosyal Medya Büyük Veri için neden önemli? Hangi sosyal medya platformundan nasıl veri toplanır? Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya platformlarının Büyük Veri açısından avantajlı, dezavantajları karşılaştırmalı olarak nelerdir?”
 
– İnternet ortamında Büyük Veri, nasıl bir süreçte toplanmakta, analiz edilmekte ve anlamlandırılmakta? Bunun için hangi Büyük Veri araçları kullanılmakta? Herhangi bir kurum ya da kuruluş bu Büyük Veri araçlarını ne şekilde kullanabilir ve ne tür ekipman ve insan kaynağına ihtiyaç vardır? Hangi sektörler Büyük Veri’ye en çok ihtiyaç duymakta ve neden? Büyük Veri araçları nereye doğru evrilmekte? Gelecekte bizi neler bekliyor?

– Sosyal Medya üzerinden Büyük Veri toplama araçları nelerdir? Sosyal TV nedir? Reyting Ölçümlemesi nedir, nasıl yapılır? Yeni Medya’da tüketici davranışları nasıl analiz edilir? Markaların tüketici verilerini ve içgörülerini nasıl kullanmalı, nasıl anlamlandırmalı?
 
– “Büyük Veri sadece ticari olarak değerlendirilecek bir meta mıdır? Veri’nin sosyal boyutları nelerdir? Kullanıcı-veri ilişkisi nasıl olmalıdır? Kurum ve kuruluşlar veri kullanımına hangi etik çerçevede yaklaşmalılar?
 
– Büyük Veri Eğitimleri nasıl verilmeli? gibi sorulara yanıt arayacak.
 
Yeni Medya’yı 2004 yılından itibaren akademik gündemine alan Kadir Has Üniversitesi, Büyük Veri ile ilgili tüm birey, kurum ve kuruluşları, 21 Nisan 2016 Perşembe günü Cibali Kampüsü’nde akademi ile sektörün buluşacağı #YeniMedya16 Konferansı’na davet ediyor.

#YeniMedya16 Konferansı'na ilişkin kayıt işlemi ve detaylı bilgi için http://yenimedya16.eventbrite.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER