TMC'den Balkan Harbi 1912-1913 belgeseli

TMC'den Balkan Harbi 1912-1913 belgeseli
TMC yapımı “Balkan Harbi 1912-1913” belgeseli ekranlarda! Osmanlı İmparatorluğu’nun tek başına giriştiği son savaş olan Balkan Harbi’ndeki acıları, göç yollarında yaşanan dramları İngiltere, Fransa, Sırbistan, Arnavutluk ve Bulgaristan arşivlerinden daha önce hiç yayınlanmamış görüntüler ve fotoğraflarla anlatan, Sur Yapı sponsorluğundaki “Balkan Harbi 1912-1913” belgeseli, hafta içi her akşam saat 22:30’da, TRT Belgesel ekranlarında izleyiciyle buluşacak.
 
Yönetmenliğini Cem Fakir, yapımcılığını Mustafa Karahan, görüntü yönetmenliğini Ömer Denizer’in üstlendiği belgeselin danışmanları Prof. Dr. Azmi Özcan ve Prof. Richard C. Hall. “Balkan Harbi 1912-1913”de, danışmanların yanısıra; Prof. Dr. Cemalettin Taşkıran, Ord. Prof. Georgi Markov, Prof. Bojıdar Dmıtrov, Prof. Mıle Bjelejac, Doç. Dr. Oya Dağlar Macar, Yrd. Doç. Dr. Milos Jagodic, Necdet Sakaoğlu, Tanju Akad, Ratip Kazancıgil, Güney Dinç, Vasilis Nikoltsos ve F. Bülent Kocamemi’nin röportajları ve anılarına yer veriliyor. Belgeselde; Türkiye, Bulgaristan, Yunanistan, Sırbistan, Makedonya ve Arnavutluk’ta yapılan çekimlerle, savaşın geçtiği coğrafyanın günümüzdeki hali ve bölgedeki izler gözler önüne seriliyor.
 
Müzikleri Cem Özkan’a, seslendirmesi tiyatro sanatçısı Ercan Demirel’e ait olan ve 40’ar dakikalık 8 bölümden oluşan “Balkan Harbi 1912-1913” belgeseli hafta içi her akşam saat 22:30’da, TRT Belgesel ekranlarında izleyiciyle buluşacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER