American Beauty, Moviemax Oscars'ta izleyiciyle buluşuyor

American Beauty, Moviemax Oscars'ta izleyiciyle buluşuyor
American Beauty ya da Türkçe ismiyle Amerikan Güzeli filmi Digiturk'un Oscar maratonu kapsamında Moviemax Oscars kanalında ekrana geliyor.

1999 yılında vizyona giren bu başarılı filmin yönetmenliğini Sam Mendes üstleniyor. American Beauty'nin başrolünde başarılı oyuncu Kevin Spacey yer alıyor. Ona filmde Annette Benin, Thora Birch, Wes Bentley, Mena Suvari, Peter Gallagher, Allison Janney ve Chris Cooper gibi isimler eşlik ediyor.

Spacey'nin hayat verdiği Lester Burnham, kazançlı bir işi olan evli bir adamdır. Aynı zamanda ergenlik çağında bir genç kız babasıdır. Kızının okuldaki arkadaşlarından birine ilgi duymaya başlamasıyla sıkıcı ve sönük hayatını yenilemeye karar veriyor. Uyuşturucu kullanan, sorumluluktan kaçan, işini bırakmış ve genç bir kızla flörtleşen bir adama dönüşmeye başlıyor. Çevresi tarafından hor görülen Lester'ın içten içe yaşadıklarını ekrana taşırken, kapalı kapılar arkasındaki Amerikan aile yapısını da sorguluyor.

American Beauty, 2000 yılında 8 dalda Oscar adaylığı elde etti. Film o sene En İyi Film, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Orijinal Senaryo ve En İyi Sinematografi dallarında ödül kazandı.

Kevin Spacey'nin performansıyla göz kamaştırdığı American Beauty (Amerikan Güzeli), 18 Şubat Perşembe günü saat 21.40'te Moviemax Oscars'ta olacak.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER