Tuna Kiremitçi’nin yeni romanı “Kendi Seven Ağlamaz” çıktı!

Tuna Kiremitçi’nin yeni romanı “Kendi Seven Ağlamaz” çıktı!
“Eğer aşkı bulduğunuzu düşünüyorsanız başka raflara bakın, çünkü bu, aşkı bulanların değil bulduğunu zannedip kaybedenlerin hikâyesi...”
  
Türk edebiyatının romantik kalemi Tuna Kiremitçi’nin “Kendi Seven Ağlamaz” adlı yeni romanı 14 Şubat Sevgililer Günü’nde kitabevi raflarındaki yerini aldı. Destek Yayınları tarafından piyasaya çıkarılan “Kendi Seven Ağlamaz”, bu yıl yazım hayatının 25’inci yılını kutlayan Tuna Kiremitçi’nin ustalık döneminde kaleme aldığı en şiirsel eseri…
 
Bir dönemin çocuk yıldızı, günümüzün yalnız ve unutulmuş genç kadını Sitare'nin dizide küçük bir rol oynamak için gittiği uzak şehirde karşısına çıkan aşkı anlatan “Kendi Seven Ağlamaz”, sürprizlerle dolu kurgusu, kalbe işleyen hisli anlatımıyla öne çıkıyor.
 
Hayatı boyunca gerçek aşkı arayan ancak bulamayan Sitare, sonunda gerçek aşkın ancak ayrı dünyalar arasında yaşanabildiğini eşsiz bir deneyimle öğreniyor. Beş ay önce depremle sarsılmış Hodan şehri yaralarını sarmaya çalışan Sitare'ye kendi hayatını hatırlatırken aşk ve hayat hakkında daha önce fark etmediği gerçeklerle yüzleşmesini de sağlıyor.
 
"Kendi Seven Ağlamaz", başrol oyuncusundan set işçisine, yapımcısından senaristine kadar, dizi dünyasının perde arkasını da cömertçe ve tarafsızca gözler önüne seriyor. Aşkın masumiyet arayışını zaman zaman hüzünlü, zaman zaman gülümseten, genel olarak tadına doyumsuz, keyifli bir üslupla anlatan Tuna Kiremitçi,  “Kendi Seven Ağlamaz”la destansı bir aşk romanına imzasını atıyor.
 
İlk şiiri 1991'de Varlık dergisinde yayımlandığından beri 9 roman, 2 şiir ve 2 deneme kitabı çıkaran Kiremitçi'nin romanları Fransızcadan Çinceye, Almancadan Arapçaya 14 dile çevrildi.
 BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER