Hernan Lopez'den yeni girişim: Wondery

Hernan Lopez'den yeni girişim: Wondery
Eski Fox International Channels CEO'su Hernan Lopez yeni girişimi olan Wondery'yi duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde sizlere Fox International Channels'ın yeni bir yapılanmaya gittiğini, her bölgenin yerel yönetimlerine görev verileceğini duyurmuştuk. Bu kararın ardından Fox International Channels CEO'su Hernan Lopez görevinden ayrılmıştı. Yakın zamanda da yeni bir projeyle karşımızda olacağı müjdelenmişti. 

Lopez'in yeni projesi Wondery olarak duyuruldu. Wondery, seç - dinle hizmeti veren bir girişim olacak. Fox da bu girişime yatırım yapanlar arasında yer alacak. Wondery orijinal işler üretmenin peşinde olacak. Gerçek ya da kurgusal programlara yönelecek.
Bu sektör giderek gelişmeye devam ediyor. Günümüzde neredeyse 50 milyon Amerikalı podcast (sonradan internete koyulan yayınlar) takip ediyor. Üstelik bu rakam son iki yılda %40 oranında artış gösterdi. Bu rakamın 2020'ye kadar daha da artması bekleniyor. Akıllı telefonlar, Apple cihazlarda podcast uygulamalarının oluşu ve yüksek prodüksiyonlu yapımlar bu sektörün gelişmesini sağlıyor.

Hernan Lopez konuyla ilgili yaptığı açıklamada Wondery'nin kendisine sevdiği şeyleri bir araya getirmek için fırsat verdiğini söyledi. Kariyerine radyoda başlamış olan Lopez, bir anlamda köklerine geri dönmüş olacak. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER