SineBU, sesli betimleme ile Ocak’ta zengin bir program sunuyor!

SineBU, sesli betimleme ile Ocak’ta zengin bir program sunuyor!
Boğaziçi Üniversitesi’nin sinema salonu SineBU diğer aylardan farklı olarak Ocak ayında üç filmi sesli betimlemeli ile sunuyor. Özcan Alper’in filmi ‘Rüzgarın Hatıraları’ ile başlayan Ocak programı, bu Cuma vizyona girecek Berlin Film Festivali’nden ödüllü Şili yapımı ‘The Club’ ile sürüyor. Ayın son sesli betimlemeli filmi ise yönetmen Emin Alper’in imzasını taşıyan ‘Abluka’ olacak.

SineBU’da Kasım ayında, Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı (GETEM), Sesli Betimleme Derneği, Boğaziçi Üniversitesi Sinema Kulübü ve Başka Sinema işbirliği ile, görme engellilerin de engelsiz izleyiciler ile aynı anda film izlemesini sağlayan sesli betimleme altyapısı hayata geçirildi. SineBU’da her ay bir vizyon filmini betimlemeli olarak izlemek mümkün.

İkinci Dünya Savaşı sonrası atmosferde bir bellek-yüzleşme meselesini ele alan ve senaristliğini Özcan Alper ile Ahmet Büke’nin yaptığı ‘Rüzgarın Hatıraları’ Ocak ayının ilk iki haftası vizyonda izleyicilerle buluştu. Yönetmenliğini Pablo Larrain’inyaptığı ve Berlin Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nü kazanmış olan The Club ise 15 Ocak’tan itibaren vizyonda olacak. Film, kilise tarafından sürülmüş, birlikte yaşayan; sosyal hayattan soyutlanmış bir grup din insanını konu alıyor.

‘Abluka’ ise Ocak ayının sonunda tek seanslık gösterimiyle kaçıranlar için tekrar vizyonda olacak.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER