Ümit Olcay: ''Gerçek reyting pazarda''

Ümit Olcay: ''Gerçek reyting pazarda''
ATV ekranlarında büyük beğeniyle seyredilen “Eve Dönüş” dizisinin, Oflaz karakterini canlandıran başarılı oyuncusu Ümit Olcay, dizilerin nabzını sokaktaki teyzelerden öğreniyor. Dizilerin nabzını sokaktaki insanların belirlediğini belirten ünlü oyuncu, “Sokağın nabzını tutmak önemli, sokaktaki insanlar sana daha gerçekçi oluyorlar. Gerçek reyting pazarda.” diyor.

Teknik Bilseler Senaryo Yazacaklar…

Her hafta, sokakta Pazar alışverişine çıktığında yeni bir senaryoyla karşısında teyzeleri bulduğunu ve senaryoyu teyzelerin yazdığını belirten Ümit Olcay; “Her hafta pazara çıktığımda teyzeler bana senaryo veriyorlar. Kimisi “Oflaz oğlum” deyip yanıma gelirken kimisi de “Sinsi komiser nereye gidiyorsun” diyerek beni durduruyorlar. Onların görüşlerini değerli buluyorum. İzleyici görüşü en değerlisidir. Bazen bizden daha pratik düşünüyorlar. Gerçek hayat gibi cevap almak istiyorlar. İstedikleri insanların birleşmesini isterlerken, sevmedikleri insanların ise ayrılmasını istiyorlar. Teknik bilseler senaryo yazacaklar.” diyor.

Kumandanın Sahibi Onlar, Reytingin Celladı da Onlar…

Evlerdeki televizyon seyircisinin bel kemiğini teyzelerin oluşturduğunu belirten Olcay, teyzelerin yanlarındaki eşlerinin “Eşimiz ne derse o’dur. Biz televizyonu evimize, kumandayı ise eşimize alırız” dediklerini belirterek, “Kumandanın sahibi onlar, reytingin celladı da onlar. Seçim her zaman bayanlardadır.” diyor.

Ümit Olcay, Eve Dönüş dizisinde üstün performans sergileyen, başarılı oyunculardan biri olan Canan karakteri içinse teyzelerin sabırsızlıkla ekran başına geçtiklerini, bu bölümde nasıl entrikalar içinde yer alacağını dile getirdiklerini belirtiyor. “O, çok fettan. Ne yapar eder istediği tarafa gider, istediğini yaptırır.” dediklerini sözlerine ekliyor.

Teyzelerin Kendi İçlerindeki Reyting Analizi…

Teyzelerin bir hafta boyunca etraflarında sohbet konularının diziler olduğunu belirten Ümit Olcay; “Kendi içlerinde de reyting durumlarını merak ediyorlar. Geçen gün konuştuğum teyzelerden biri, dizide Canan karakterinin etrafındakilerine yaptıklarını görünce; hemen komşusunu telefonla arayıp, sağlık durumunu merak etmiş. Benim reytinglerim fırladı. Sen iyi misin, sende durum nasıl diye sormuş. Teyzeler adeta sistem kurmuşlar, kendi içlerinde de eğlenceli bir şekilde reyting analizi yapıyorlar.” diyor.

Aynı zamanda canlandırdığı karakterle en belirgin özelliğinin, sakin olması yönünü kendine benzeten Olcay; “Bende her zaman soğukkanlı ve otokontrolü yüksek olan birisiyim. Fakat canlandırdığım rolde, Canan için her türlü psikopatlığı yapabilecek bir karakterim.” diyor.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER