"Diren! / Suffragette" filmi özel gösterimde izleyiciyle buluşuyor!

İngiltere’de kadınların oy hakkı mücadelesini konu alan "Diren! / Suffragette", Bir Film, Filmmor ve KA.DER işbirliğiyle, vizyon öncesi düzenlenen özel bir gösterimde izleyiciyle buluşuyor. 

13 Ocak Çarşamba günü saat 21.15’te Beyoğlu Atlas Sineması’nda gerçekleştirilecek olan gösterimde Türkiye’deki sufrajetler de anılacak. 

“Osmanlı Kadın Hareketi” kitabının yazarı, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr.Serpil Çakır resmi ve erkek tarihinin dışında kalan, henüz sinemaya aktarılmayan kadınların hak mücadelesini anlatacak. Prof.Çakır, “Türkiye’de Kadınların Oy Hakkı Mücadelesi” isimli bir sunum yapacak.

Özel gösterimde Osmanlı sufrajetlerinin sevgiyle, minnetle andığımız hatıraları yanında 100 yıllık mücadelenin bugün meclise taşıdığı kadın milletvekilleri de bizimle olacak.

“Köle Olmaktansa Asi Olmayı Tercih Ederim”

Yönetmenliğini Sarah Gavron’un yaptığı, Carey Mulligan, Helena Bonham-Carter, Anne Marie Duff, Romola Garai ve Brendan Gleeson’ın rol aldığı "Diren! / Suffragette"i direnen, mücadele eden tüm kadınları anarak hep birlikte izleyelim. Biletler Atlas Sineması gişesinden alınabilir.

Halide Edip’in dediği gibi “şüphesiz biz de tarih yapıyoruz”, dileriz bu tarihi, bizim sufrajetlerin hikayesini de çok yakında beyazperdede hep birlikte izleriz. 


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER