Picasso ve Ara Güler sergileri Antalya Kültür Sanat'ta devam ediyor!

Picasso ve Ara Güler sergileri Antalya Kültür Sanat'ta devam ediyor!
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın kente armağanı olan Antalya Kültür Sanat, 28 Şubat tarihine kadar Dünyaca ünlü sanatçı Picasso’nun gravür ve seramiklerinden oluşan “Picasso: Kadın ve Boğa” başlıklı sergi ile ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in eşsiz arşivinden seçilen “Işık ve Tarih: Ara Güler’in Gözüyle Antalya” fotoğraflarına ev sahipliği yapacak.

Picasso’nun ‘kadınları’ ve ‘boğaları’ Antalya’da

Dünyaca ünlü İspanyol sanatçı Picasso’nun eserleri Antalya Kültür Sanat’ta sergileniyor. Antalyalı sanatseverler “Picasso: Kadın ve Boğa” sergisinde Picasso Vakfı ile Picasso Evi Müzesi Koleksiyonu’ndan derlenen gravür ve seramikleri görme fırsatını bulacak.
Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurduğu ATSO Eğitim Araştırma ve Kültür Vakfıçatısı altında hayata geçirilen Antalya Kültür Sanat, 54 yapıttan oluşan son derece zengin bir Picasso sergisine evsahipliği yapıyor. Picasso’nun 1929 ve 1964 yılları arasına tarihlenen gravür ve seramik çalışmalarından oluşan “Picasso: Kadın ve Boğa - Doğduğu Evden Gravürler ve Seramikler” sergisi 17 Eylül’den beri ziyarete açık olan, Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi koordinatörlüğünde düzenlenen, küratörlüğünü Picasso Vakfı, Picasso Evi Müzesi Kültürel Tanıtım Direktörü Mario Virgilio Montañez Arroyo’nun üstlendiği sergiye Cervantes Enstitüsü de katkıda bulundu. Sergi 28 Şubat 2016 tarihine dek açık kalacak.

Antalya Kültür Sanat’ta Bir Büyük Usta: Ara Güler

Dünyaca ünlü fotoğraf sanatçısı Ara Güler’in özel arşivinden derlenen “Işık ve Tarih: Ara Güler’in Gözüyle Antalya” sergisi Antalya Kültür Sanat’ta görülebilecek. Sanatçının imzasını taşıyan 40’a yakın fotoğraf, Antalya ve yakın çevresinden, Kaş, Patara, Xanthos, Myra, Pınara, Side ve Perge’den olağanüstü güzellikteki görüntüleri bir araya getiriyor.

Eylül 2015 ‘den beri ziyaretçilerini ağırlayan sergi, 28 Şubat 2016 tarihine kadar açık kalacak. Antalya Kaleiçi ve sahil şeridinin yanı sıra şehrin yakın çevresinden, Kaş, Patara, Xanthos, Myra, Pınara, Side ve Perge’den görüntüler yer aldığı “Işık ve Tarih: Ara Güler’in Gözüyle Antalya” sergisi, Büyük Usta’nın imzasını taşıyan 40’a yakın fotoğraf bir araya geldiğinde bölgenin tarihi ve arkeolojik varlıklarına, bu alandaki olağanüstü zenginliğine de ışık tutuyor.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER