Aşkın Yolculuğu ”Yunus Emre” dizisinin ikinci sezon başlama tarihi açıklandı!

Aşkın Yolculuğu ”Yunus Emre” dizisinin ikinci sezon başlama tarihi açıklandı!
Yapımını Tekden Film adına Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği, TRT1 ekranlarının merakla beklenen Aşkın Yolculuğu ”Yunus Emre” dizisinin ikinci sezon başlama tarihi belli oldu.

Dizide Yunus Emre’yi Gökhan Atalay canlandırırken Tapduk Emre’yi Payidar Tüfekçioğlu, Molla Kasım’ı Baran Akbulut, Bacım Sultan’ı Pelin Orhuner, Ahi Mesud’u Mehmet Çepiç, Candaroğlu Argun Bey’i Mehmet Ali Kaptanlar, Zahide’yi Ceyda Kasabalı ve Hanım Ağa’yı Asuman Çakır canlandıracaklar. 

Yunus’un tasavvuf yolunda, hakikate ulaşmak için yaptığı yolculuğu ve bu yolda başta kendi nefsiyle olmak üzere verdiği savaş ile çektiği çileyi konu alan Aşkın Yolculuğu ‘Yunus Emre’ prodüksiyonuyla da dikkat çekiyor. Dizi için Beykoz Kundura Fabrikası’nda 13. yüzyılın dünyası inşa edilirken ikinci sezonda açık ve kapalı platolara 5.000 metre plato ilave edildi. 15.000 bin metre kare kapalı ve açık platolarda Nallıhan Çarşı ve dükkânları, medrese, dergâh, ahi ocağı, han, konak, tekke,  gibi mekânlar inşa edildi. Yine Aşkın Yolculuğu ‘Yunus Emre’ dizisi için 400 kostüm ve 250 başlık üretilirken toplamda 6.000 metre kumaş kullanıldı. Döneme ait 2000’e yakın araç, gereç ve alet ise sıfırdan imal edildi. 

Yönetmenliğini Emre Konuk’un yaptığı dizinin senaryosunu Mehmet Bozdağ ve İsa Yıldız kaleme alıyor. Dizi de ayrıca Mehmet Önder, Murat Aydın, Mehmet Ali Tuncer, Sedat Erdiş, Fehmi Gökdeniz, Ahmet Talay, Remzi Özgüllü, Arda Kalaycı, Serhan Toksoy, Gökçe Saatçi, Eyüp Fındık, Samet Demir, Ahmet Büyükyıldız ve Alican Arıkan gibi güçlü isimlerde yer alıyor.

Aşkın Yolculuğu ”Yunus Emre”, 19 Ocak Salı günü saat: 20:00'de TRT1'de başlıyor.

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER