Cengiz Deveci, Endemol Shine Türkiye'ye Dramalar Koordinatörü oldu

Cengiz Deveci, Endemol Shine Türkiye'ye Dramalar Koordinatörü oldu
Bildiğiniz üzre dün sitemizde yayınlanan "Sektörden Haberler" yazımızda Deveci'nin Tv8'den ayrıldığını duyurmuş ancak hangi yapım şirketine geçtiğini duyurmamıştık. Endemol Shine bir basın açıklaması yollayarak hem Hülya Vural'ın ayrılığını hem de Cengiz Deveci'nin transferini duyurdu. 

İşte o basın duyurusu:

"2012 yılından beri Endemol Shine Türkiye Dramalar Direktörlüğü görevini başarıyla sürdüren ve birçok başarılı işe imza atan Hülya Vural, Doğan Medya Grup bünyesinde kendisine teklif edilen Kanal D Dramalardan Sorumlu Genel Md. Yrd. teklifini kabul ederek Endemol Shine Türkiye bünyesinden ayrılmıştır.

Değerli tecrübeleriyle şirketimize tarifsiz değer katan Hülya Hanım’a, misafirliğe gönderdiğimiz Doğan Grubu’nda şüphesiz çok başarılı işlere imza atacağından emin olarak, Endemol Shine Türkiye Ailesi olarak başarılar dileriz.

Hülya Hanım’dan boşalan Endemol Shine Türkiye Dramalar Direktörü pozisyonu için, “Salkım Hanımın Taneleri”, “Gece Yürüyüşü”, “Öyle Bir Geçer Zaman ki”, “Vicdan” gibi pek çok başarılı yapıma imzasını atan Cengiz Deveci ailemize katılmış bulunmaktadır.

Sevgili Cengiz’e de bu kocaman aileye katıldığı için tüm Endemol Shine ailesi olarak “Hoşgeldin” demek isteriz."

 

Biz de RaniniTv Ailesi olarak Cengiz Deveci'ye bol şans dileriz.

 

Cengiz Deveci Kimdir: 1970’de İstanbul'da doğdu. Liseyi makina bölümünde okudu. Üniversite de iktisat bölümüne devam ederken tiyatro ile uğraşmaya başladı. “ Hesap kitap benim işim değil!” diyerek iktisat eğitimini yarıda bıraktı ve çeşitli amatör ve profesyonel tiyatrolarda oyunculuk ve yönetmenlik yapmaya başladı. Usta yönetmen Ömer Kavur ile tanışması sinema ve dizi sektörü dünyasına girmesine vesile oldu.

Birçok projede oyunculukla başlayan serüveni yapımcılıkla devam eden Cengiz Deveci'nin bir de sinema filminde yönetmenlik deneyimi bulunmaktadır. Bir süre TV8’de Dramalar Genel Koordinatörlüğü görevine devam ettikten sonra şimdi Endemol Shine ile yolları kesişti.

 

              

 

 

 

 

 

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER