Altın Palmiye ödüllü ''Dheepan'' ülkemizde vizyona girmeye hazırlanıyor!

Altın Palmiye ödüllü ''Dheepan'' ülkemizde vizyona girmeye hazırlanıyor!
Usta yönetmen Jacques Audiard’ın, bu sene Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye ödülünü alan ve izleyenlerin büyük beğenisini kazanan son filmi Dheepan, 1 Ocak’tan itibaren ülkemizde gösterime giriyor.
 
Başta Coen kardeşler ve Xavier Dolan olmak üzere tüm Cannes jürisini kendine hayran bırakan, Pas ve Kemik ve Yeraltı Peygamberi filmleriyle tanıdığımız Jacques Audiard’ın Cannes’da büyük ödülü kazanan son filmi, Paris’te Sri Lankalı üç mülteci üzerinden tüm dünyadaki sığınmacıların çektiği zorlukları ele alıyor. 
 
Aşkı, sevgiyi, savaşmayı ama en çok da aile olabilmeyi bize baştan öğreten, son dakikasına kadar nefesinizi tutarak izleyeceğiniz, yılın Altın Palmiye ödüllü filmi.

Konusu: Başta Coen kardeşler ve Xavier Dolan olmak üzere tüm Cannes jürisini kendine hayran bırakan Pas ve Kemik ve Yeraltı Peygamperi filmleriyle tanıdığımız Jacques Audiard’ın Cannes’ın büyük ödülünü kazanan son filmi, Paris’te Sri Lankalı üç mülteci üzerinden tüm dünyadaki sığınmacıların çektiği zorlukları ele alıyor. Filme adını veren Dheepan’ı 1980’lerde Tamil Kaplanları’nda çocuk asker olan romancı Antonythasan Jesuthasan canlandırıyor. Sri Lanka’da sona eren iç savaştan kaçabilmek için Dheepan, bir kadın ve bir kız çocuğuyla bir aileymiş gibi davranarak mülteci olarak Fransa’ya gider. Paris dışındaki bir toplu konuta yerleştirilen üçlü, bir yandan göçmen olarak kültür çatışmasını aşmaya çalışırken bir yandan da gündelik şiddetle ve “ailevi” meselelerle uğraşmak zorunda kalacaktır.


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER