Filinta'da bu akşam aşkın dövüşü nefesleri kesecek!

Filinta'da bu akşam aşkın dövüşü nefesleri kesecek!

ES Film’in yapımcılığını üstlendiği TRT’nin sevilen dizisi Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ izleyicilerini 18 Aralık Cuma akşamı yayınlanacak 39. Bölümünde müthiş aşk dolu bir aksiyon bekliyor.  

Dizide Osmanlı’ya düşman olan Kardeşlik Teşkilatından kendi geçmişini öğrenerek ayrılan, ardından Leyla (Asena Tuğal) ile yeni evlenmiş kahramanımız Filinta Mustafa’nın (Onur Tuna) evinde gizlenen Farah (Berrak Tüzünataç) ile yıllarca ona platonik aşkını gizlemeyi başaran Kardeşlik Teşkilatının amansız savaşçı Padre Celal (Rıza Kocaoğlu) arasındaki dövüş sahneleri nefesleri kesecek!  

Aşk ve intikam bu dövüşün içinde!

Dizinin bu hafta yayınlanacak bölümünde; Berrak Tüzünataç’ın geçmişiyle ilgili gerçeği öğrenmesinin ardından, Filinta Mustafa’nın bile tutamayacağı yaralı bir aslan gibi Padre’nin yanına koşarak ona adeta savaş ilan edecek.  Padre’nin Farah’a aşkının tango adımlarıyla yumuşatılarak içindeki aşk’ını yansıtacağı, Farah’ın sert dövüş teknikleriyle intikamını almak için saldıracağı bu sahneler, yönetmen Osman Kaya’nın gözüyle çekilerek 12 saatte tamamlandı. İzmit Film Platolarında  özel dekorların yaratıldığı, zincirlerin ve aksesuarların kullanıldığı bu muhteşem çekim, zor fakat muhteşem bir aşkın ve intikamın dövüşü olarak seyirciye yansıyacak.  

İki ünlü oyuncu bu sahneler için Almanya’dan 1 aylığına gelen ünlü stund – koreografı uzmanı Mike Moller ve dizide dövüş sahnelerinin koreografisini  yapan  Garbis karakterini de üstlenen Uğur Yıldıran ile birlikte 2 haftalık zor ve duygu yoğunluğu ağır bir çalışma yaparak bu sahneleri çıkarttılar.

Filinta ‘Bin Yılın Şafağında’ dizisinin, 39. Bölümü 18 Aralık Cuma ve her Cuma Saat 20:00'da TRT 1’de!

Dövüş sahnesiyle ile ilgili ilk kareleri görmek için TIKLAYINIZ!
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER