2015’in en çok haber olan TV programları açıklandı!

2015’in en çok haber olan TV programları açıklandı!
Televizyonda yayınlanan programların basın yansımalarından yola çıkarak hazırlanan, 2015 yılı “Ekranın En Çok Konuşulan TV Programları” araştırması açıklandı. Medya Takip Ajansı Interpress’in yaptığı incelemeye göre; yazılı basında kanalların yayınladığı 40’ı aşkın farklı kategoride en çok öne çıkan programlar şöyle sıralandı;
 
-  Yılbaşından bu yana toplamda 3 bin sayısını aşan Haber/Tartışma programlarında birinci sırayı “Tarafsız Bölge” 1.139 haberle alırken, “Ne Oluyor?” ikinci, “5N 1K” üçüncü, “İskele Sancak” ile “Eğrisi Doğrusu” da dördüncü ve beşinci sırayı alarak kendi kategorisinde en çok habere konu olan program oldular.
 
-  Sohbet programları içinde “Haftasonu Keyfi” toplam 338 haberle birinci olurken, “Şeffaf Oda” ikinci, “İpek Tuzcuoğlu ile Yüzleşme” üçüncü oldu. “Söylemesem Olmaz” ve “İki Kahve Arası” da dördüncü ve beşinciliği aldılar.
 
-  Magazin programları içinde “Pazar Sürprizi” 124 haberle ilk sırayı alırken, “Cumartesi Sürprizi” ve “2. Sayfa” da ikinci ve üçüncülüğü aldı. “HT Kulüp” dördüncü, “HT Magazin” ise beşinci sırada yer aldı.
 
-  Ekranda yayınlanan Ekonomi programları arasında “Para Durumu” 55 haberle birinci, “Eko Sİyaset” ikinci, “11’de Ekonomi” üçüncü, “Para Dedektifi” dördüncü olurken, “Reklam Arası” da beşinci oldu.
 
-  Kültür-Sanat programları içinde, toplam 731 haber ile “Gece Gündüz” birinci olurken, “Afiş” ve “Sadece Sinema” ikinci ve üçüncülüğü aldılar. “Rengarenk” ile “Biz Kültür Yolcuları” programları da dördüncü ve beşinci oldular.
 
-  Gezi programları arasında “Gülhan’ın Galaksi Rehberi” 146 haberle birinci olurken, “Yoldan Çık” ikinci, “Seyahatname” üçüncü oldu. Bu kategoride “Maceracı” dördüncü, “En Güzel Rotalar” da beşinci sırayı aldı.
 
-  Belgesel programları arasında ise “Doğadaki İnsan” 144 haberle birinci olurken, “Ömür Dediğin” ikinci, “Doğanın En İyileri” üçüncü oldu. “1914 - 1915” ve “Kozmoz: Bir Uzay Zaman Serüveni”  programları da dördüncü ve beşinci sırayı aldılar.BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER