“Ormanlardan Hemen Önceki Gece” oyunu yoğun ilgi üzerine devam ediyor!

“Ormanlardan Hemen Önceki Gece” oyunu yoğun ilgi üzerine devam ediyor!

Biriken, geçen sezon sahnelediği ve yoğun ilgi gören Ormanlardan Hemen Önceki Gece oyununa Zorlu PSM’de devam ediyor.  

Melis Tezkan ve Okan Urun’un oyuncu Rıza Kocaoğlu’nun tek kişilik performansı ile sahneledikleri Bernard-Marie Koltès’in oyunu Ormanlardan Hemen Önceki Gece, her cuma 20.30’da Zorlu Performans Sanatları Merkezi'ndeki Stüdyo’da seyirciyle buluşmaya devam edecek. Oyundaki performansı ile Rıza Kocaoğlu Tiyatro Eleştirmenleri Birliği tarafından Yılın Erkek Oyuncusu seçilirken Sadri Alışık Tiyatro&Sinema ödüllerinde En Başarılı Erkek Oyuncu ödülünü, Magazin Gazetecileri 21. Altın Objektif ödüllerinde ise Tiyatroda En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazandı. Oyun Afife Tiyatro Ödülleri’nde ise En Başarılı Erkek Oyuncu ve En Başarılı Işık Tasarımı ödüllerine aday gösterildi.

Biriken, çağdaş tiyatronun yönünü değiştiren "Ormanlardan Hemen Önceki Gece"yi, özgün bir sahne tasarımı içinde dinamik ancak kırılgan ve dalgalı bir beden diliyle sahneye taşıyor. Rıza Kocaoğlu’nun yorumuyla ortaya çıkan sahnedeki "adama" eşlik eden müzik, video ve ışık tasarımı da Koltès'in bu şiirsel başkaldırısına hizmet etme amacını taşıyor. 

Adamın tek bir nefeste anlattığı hikayeler birbiri içine giriyor: Sadece bir kez seviştiği ve gecelerce beklediği Mama, metrodaki serseriler, kıpırdayan herkesi vuran general, toprak yiyerek ölen kadın, cuma akşamları, fabrika, sendika, ormanlar... Bu dev monolog, dünyanın neresinde olursa olsun "burası da benim evim" denilebilecek yerlerin tükendiği ve tek çözümün kendini koruyabilmek olduğu noktadan yola çıkıp koşulsuz ve beklentisiz bir "seni seviyorum"a uzanıyor.
 
Oyun tarihleri: 4, 11, 18, 25 Aralık ve 8, 15, 22, 29 Ocak saat 20.30

Biletler Biletix ve Zorlu PSM gişelerinde satılmaktadır.

Mekan: Zorlu Performans Sanatları Merkezi, Stüdyo BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER