Ünlü isimler Düşler Akademisi için kamera karşısına geçti!

Ünlü isimler Düşler Akademisi için kamera karşısına geçti!
Türkiye Vodafone Vakfı’nın engelli bireylerin sanat yoluyla toplumsal hayata eşit katılımını hedefleyen Düşler Akademisi için 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Twitter üzerinden başlattığı kampanyaya ünlü isimler de destek veriyor. 

Sunucu ve şovmen Beyazıt Öztürk (Beyaz), moda tasarımcısı Arzu Kaprol, tiyatro ve dizi oyuncusu Ümit Erdim ve BKM oyuncusu Ayça Erturan gibi isimler, Düşler Akademisi’nin bilinirliğini artırmak ve merkezde eğitim alan engelli gençlerin düşlerinin gerçekleştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen “Düşler Gerçek Olsun” temalı farkındalık kampanyası için kamera karşısına geçti. Ünlü isimlerin Düşler Akademisi öğrencileri, öğrenci velileri ve görevlilerinin yanı sıra Vodafone çalışanları ile birlikte göründüğü kampanya tanıtım videosunda, sosyal medya kullanıcılarından Twitter hesaplarını bir günlüğüne Düşler Akademisi’ne bağışlamaları isteniyor.

Herkesi Twitter adresini bağışlamaya davet eden ve bu özelliğiyle de Türkiye’de bir ilk olan “Düşler Gerçek Olsun” kampanyası ile engelli bireylerin sesinin daha fazla duyurulması için Twitter’ın erişim gücünden yararlanılacak. #DüşlerGerçekOlsunhashtag’i ile duyurulacak kampanya kapsamında Twitter kullanıcıları ayrıca, Düşler Akademisi’ne SMS ile de bağışta bulunabilecek. Türkiye Vodafone Vakfı ise Düşler Akademisi’ne kampanya süresince toplanacak bağış miktarı kadar bağış yapacak.Kampanya 3 Ocak’ta sona erecek.

Türkiye Vodafone Vakfı da bağış yapacak

Türkiye Vodafone Vakfı’nın “Düşler Gerçek Olsun” kampanyasına destek vermek isteyen Twitter kullanıcıları, kampanyaya özel olarak hazırlanan www.duslergercekolsun.com adresindeki mikrositeyi ziyaret ederek hesaplarını bağışlayabilecek. Bunun için “Twitter hesabını 1 günlüğüne bağışla” butonuna tıklayacak olan kullanıcılar, Twitter hesapları ile giriş yaparak onay verecek. Kullanıcıların onayını takiben o gün içinde hesaplarından Düşler Akademisi adına toplam 4 otomatik tweet atılacak. Projeyi anlatarak destek çağrısında bulunacak olan bu tweet’ler ile Twitter kullanıcılarının takipçileri #DüşlerGerçekOlsun hashtag’i ve linki üzerinden kampanyanın mikrositesine yönlendirilecek ve kampanyaya destek vermeye davet edilecek. Twitter hesabını bağışlayan kullanıcıların kişisel bilgilerine ise hiçbir şekilde erişilmeyecek ve kullanıcılar gün içinde hesaplarını diledikleri gibi kullanmaya devam edebilecek.

Twitter hesaplarını bağışlayan kullanıcılar, ikinci bir destek olarak Düşler Akademisi’ne SMS ile de bağış yapabilecek. Buna göre, mikrosite içindeki “Başka ne yapabilirim?” butonunu seçen kullanıcılar, sayfanın altında yer alan destek mesajına yönlendirilecek ve DESTEK yazıp 5595’e mesaj atarak Düşler Akademisi’ne 5 TL bağışta bulunabilecek. Türkiye Vodafone Vakfı da Düşler Akademisi’ne kampanya süresince toplanan toplam bağış miktarı kadar bağış yapacak.
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER