Ölümünün 20. yılında Zeki Müren anılıyor!

Ölümünün 20. yılında Zeki Müren anılıyor!
Tüm mal varlığını, eğitim konusunda Türkiye’nin en köklü ve öncü vakfı Türk Eğitim Vakfı (TEV) ile ülkemizin en önemli sivil toplum kuruluşlardan Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Mehmetçik Vakfı’na bağışlayan sanat güneşimiz Zeki Müren’in ölümünün 20. yılı için düzenlenen “Zeki Müren’i Okumak, Zeki Müren’le Okumak” temalı anma etkinliklerinin İstanbul Sanat Güneşi bölümü başlıyor.

Zeki Müren’in üniversite yıllarından kalan özel desen çizimleri, kostümleri ve çok özel fotoğraflarının sergileneceği “Zeki Müren’i Okumak, Zeki Müren’le Okumak” açık hava sergisi, sanatçının öğrencilik yıllarında okuluna giderken her seferinde aynı heyecanla koşarak aşağı yürüdüğü, Maksim Gazinosu’na giderken her seferinde aynı tutkuyla yukarı çıktığı; ömründe çok önemli bir yeri olan Kazancı Yokuşu’nda ve okulu Mimar Sinan Üniversitesi’nde bir ay süre ile ziyaret edilebilecek.

Sanat Güneşi’nin doğum günü olan 6 Aralık’ta TEV Yönetim Kurulu Başkanı Ömer.M. Koç, TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürü Tamer Büyükkantarcıoğlu ve TEV Genel Müdürü M.Yıldız Günay’ın ev sahipliğinde özel bir davetle açılacak olan Zeki Müren’i Okumak, Zeki Müren’le Okumak” açık hava sergisi, 7 Aralık itibariyle de ziyaretçilerini kabul etmeye başlayacak.

Yer : Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Fındıklı Osman Hamdi Bey Salonu


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER