‘Aşka Yükseliş’ Türk dizisi olursa?

‘Aşka Yükseliş’ Türk dizisi olursa?
12 Fotoğraf

Türkiye’de vizyon tarihi Mart 2013 olan bir İspanyol filmi vardı. Film, aslında 2010 yapımı olmasına rağmen bizde 2013 yılında vizyona girmişti. Bu üç senelik gecikme neden kaynaklandı hiçbir fikrim yok ama film, bazı dikkatli gözlerden kaçmadı. Diğerleri ise (benim gibi) muhtemelen sinemada izleyemedi. Filmimiziz adı: Tres Metros Sobre el Cielo’yu (Aşka Yükseliş) Ben de evde izleyenlerdenim ve izlediğim anda dedim ki: bu filmden tam bir Türk dizisi olur!

Konusundan kısaca bahsedince siz de neden böyle düşündüğümü anlayacaksınız. Ailesi varlıklı, iyi eğitim görmüş, tam bir cici kız olan başrolümüz Babi (Maria Valverde), serseri takımıyla takılan, sokak yarışlarının aranan ismi, Biscolata erkeği derecesinde yakışıklı kötü çocuk H.’e (Mario Casas) gönlünü kaptırır. Klasik bir romantik komedi klişesi olarak başta birbirlerinden hiç hoşlanmazlar sonra aralarındaki çekime dayanamazlar. Aslında Babi, H.’nin çekimine dayanamaz ya neyse... İkisinin de kankaları vardır ve bu kankalar da birbirlerinden hoşlanırlar. Babi’nin annesi ise (klasik olarak) bu çılgın ilişkiye tamamen karşıdır. Babi’nin bir takım anne mevzuları vardır, tam bir ergen gibi baş kaldırmaktadır. Keza H.’nin de filmin sonlarına kadar çözemediğimiz bir anne sorunu vardır ki, bu sorun, H.’yi okulunun yıldız öğrencisiyken, mahallenin kötü çocuğu olmaya itmiştir.

Buraya kadar anlattıklarım Türk dizi izleyicisine oldukça tanıdık geliyor değil mi? Bizim de genç dizi aşıklarımızda hep "zengin kız-fakir oğlan" veya "iyi kız-çekimine dayanılmaz serseri çocuk" durumları yok mudur? İşte buradan yola çıkarak Tres metros sobre el cielo’yu uyarladım ve sizin için yerli oyunculardan bir kadro oluşturdum. Bazı oyuncuların şu an devam eden işleri olsa da, bu rüya takımı bir araya getirecek yapımcı en az iki sezonu garantiler benden söylemesi!

BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER