Kalbin hafızası olmaz!
Bölüm çok eğlenceli ve hızlı başladı. Fırsatçı Golcü Arda, kız tarafı ve erkek tarafının tüm savunmalarına rağmen etkisini sürdürmeye devam etti. İzdivaç yolundaki Şebnem Gürsoy'a çelme takmak sanıldığından daha zor.

-Ürün yerleştirme-
Yazı içine ürün yerleştirme yapacağım şimdi, Kaçak Gelinler'i izlerken Reaksiyon'un fragmanını gördüm. Zeynep Günay Tan ile Onur Tan'ın yönetmenliğini yaptığı dizileri aynı güne koymak zorunda değildiniz sevgili kanallar. Bir kere daha yaptınız sanırım bunu Öyle Bir Geçer Zaman Ki'nin karşısına Dila Hanım'ı mı koymuştunuz ne?
-Ürün yerleştirme bitti.-


Nermin kendi kurduğu tuzağa kendi düşecek bence. Kainat'ın yanında para meselesini Ege'ye çıtlatması çok iyi bir fikir değildi. Kainat'ın Ege'ye daha sevecen yaklaşmasını sağladı. Üstelik Ege öyle sıkışık bir durumda Güneş'e maddi yardım etmişken. Can'a da yapıştırdı Kainat ''Sadece arkadaşız!''ı. Biz kadın milleti böyle miyiz acaba ümit verip sonra tatlı tatlı arkadaş ayağına mı yatıyoruz? Bilmiyorum bir düşünmem lazım.

Önder ve Özgür çok tatlı bi' çift olmadılar mı? Almilla'yı o süslü haliyle beğenmeyen bir ben olamam sanırım. Açelya Topaloğlu o kadar doğal bir güzellik ki gözümde; o ağır elbiseyi, klas havayı yakıştıramadım ona. Arda hemen oltaya gelmiş olsa da Önder ve Özgür mahvetti her şeyi.


Almilla'nın hipnoz konusunda beginner olması, gelinliğe şarap dökmek, damat adayının kafasına küçük Şebnemler sokmak vs., hepsi müthiş planlardı ve çok tatlı sahnelerdi. Şebnem hafızasını kaybetmiş olsa da bu hatunun kafasına taktığını yapması ve hırsları her şeyin önüne geçiyor. Arda'yı seviyor mu, tabii ki hayır. Hatta öyle bir yansıtıyor ki kendini dışarıya, 'kimseyi kendinden fazla sevemez,  lüksleri olsun yeter' diye düşündürüyor insanları. Ama biz onun o sevgi dolu kalbinin farkındayız. Neler yaşamış geçmişinde bilmiyoruz. Fena duvarlar örmüş kendine. İstediği şey olmayınca yere oturup ağlayan çocuklar gibi davranıyor. Beş yaşından beri gelinlik giymenin hayalini kurduğunu öğrendik. Sırf bu hayalini gerçekleştirmek için bile Arda ile evlenmek istiyor olabilir. Deli kızımıza çok dramatik yaklaştım bu bölüm çünkü Almilla ve Kainat müthiş planlarıyla gelinliğe şarap dökünce Şebnem'in gözyaşlarına çok üzüldüm. Mantığa uymasa da doğru ya da yanlış olduğunu önemsemeden Şebnem evlenmek istedi. Anlayabildiğim bu.

Babalı-oğullu bulaştınız siz bu aileye, hayırdır?

Seniha Sultan'ın Şebnem'e kendi gelinliğini vermesi de yaraya tuz basmak gibi oldu ve belli ki ben 'Seniha Sultan-Müfit' hikayesinde fazla hüzünleneceğim. Tamam, şimdi anlattı Müfit hikâyeyi ve hiç hüzünlenmedim. Ya hiç bekler misiniz, Müfit'ten ''Ben sana layık değilim.'' diyerek Seniha Sultan'ı terk etmesini? Zengin Kız-Fakir Oğlan durumu değildir umarım.

''Şebnem'e neden gelinliğini verdin?
- Nasıl hatırladın?
- Ben seninle ilgili hiçbir şeyi unutmadım ki...''

40'lı yaşlara geldiğimde böyle bir aşk istiyorum, evrene full enerjili mesajımı yolladım, saygılar!


''Bizim kaderimiz bir yazıldı Şebnem.''

Final sahnesi ile ilgili kelimeleri toparlayamıyorum şu an. Selim, Şebnem'i öyle bir kendine çekti ki eğer öperse Şebnem hafızasının geri kalanını da kaybedebilir. Yani ben kaybederdim. Kalbin hafızası olmaz, Şebnem Selim'i unutmaz ulen!


BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER