Vermem Seni Ellere: Ordu üstüme kalksa

Vermem Seni Ellere: Ordu üstüme kalksa
Vermem seni ellere
Ordu üstüme kalksa, sürmelim aman…
 
ATV’nin bu yaz ekranlara gelen gözde dizisi Vermem Seni Ellere ilk bölümünden itibaren dikkatleri üzerine çekti. Kuzey Yıldızı İlk Aşk’tan sonra Ordu’da çekilen bu dizi hemen akıllara Kuzey Yıldızı’nı getirdi. Buse Meral ve Emre Bey’in başrollerini paylaştığı dizi gerek senaryosuyla gerekse Ordu’nun güzel doğasıyla kendini izlettirdi.
 
Zeliş’i borçlarından dolayı sıkıştıran ve onunla evlenmek isteyen Soner rahat durmadı. Zeliş derdini bir tek Aslı’ya anlatabildi. Olanları bilen bir tek Aslı’ydı. Peri’nin oğluna yardım edebilmek için Soner’den para alan Zeliş, Soner’in onu tehdit etmesiyle ne yapacağını bilemedi. Zeliş’in bir şeyler sakladığını anlayan Mehmet Aslı’ya başvurdu. Aslı olan biteni Mehmet’e anlattı. Mehmet Zeliş’i Soner’in elinden kurtarmak için Uğur’un arabasını sattı ve onun parasıyla Zeliş’in borcunu ödedi. Tesis kurmak ve iş yapmak için o parayı Mehmet’e veren Uğur paranın nereye gittiğini öğrenince bir hayli sinirlendi.
 
Mehmet Zeliş’in borcunu öderken Soner’le kavga etti. Mehmet Zeliş’e uçurtma yaptı ve beraber çok keyifli vakit geçirdiler. Soner radarına girmesiyle Zeliş’i Mehmet’ten kıskanmaya başladı. Uçurtmayı vurdu. Zeliş de bunu kimin yaptığını anlatıp gidip Soner’e aba altından sopa gösterdi.  Zeliş Mehmet’e biraz kızsa ve sitem etse de çok da ileri gidemedi. Sonuçta Mehmet Zeliş’in borcunu ödemişti. Tabii Zeliş’in sinirinin dinmesinde her zamanki gibi Aslı’nın da payı büyüktü.
 
Taşkıran’da düğün var! Peri’nin oğlunun sünneti yapılacaktı. Olayı organize eden tabii ki Zeliş oldu. Tüm kasaba halkı düğün için elini taşın altına sokacaktı. Tek sorun kimin kirve olacağıydı. Şakir ve Soner bu konuda en öne çıkanlardı. Peri’nin oğlu kirve olarak Sarı Çizmeli Mehmet ağabeyini seçince Soner olay çıkardı. Soner’in kasabada tefecilik yaptığını öğrenen Şakir Soner’e haddini bildirdi ve onu susturdu. Kirve Mehmet’ti ve bütün düğün boyunca sünnet çocuğunun yanında durup ihtiyaçlarını karşılayacaktı. Tabii bunda Şakir’in de yardımı oldu.
 
Zeliş Mehmet borcunu ödedikten sonra bu paranın nereden geldiğini merak etti. Değirmenin suyunun nereden geldiği önemliydi. Mehmet biraz zorlansa da kaynak olarak sponsorlarını yani Uğur ve Kıvanç’ı adres olarak gösterdi. Arkadaşları olduğunu söylemeden tabii. Zeliş’i ikna etmek hiç kolay olmadı. Mehmet tesisi kurmak için Zeliş’i ikna edebilmeliydi ve onun kendisine güvenmesini sağlamalıydı. Bunu için neler yapacağını şaşırdı. Görüşmelere ve çalışmalara başladı.
 
Durmuş Mehmet’in köye tekrar gelmesine sevindi. Tek sevinen o değildi. İçten içe elbette Zeliş de buna sevindi ama sorgulamaya başladı. Madem Mehmet Taşkıranlı olacak hakkını vermesi ve taşın altına eline koyması lazımdı. İşte tam olarak da bunun için yarım yamalak güvense de kirvelik görevini Mehmet’e verdi. Durmuş bunun üzerine ahırda Mehmet’i eşit aldı ve ona Ordu Karşılaması oynamayı öğretmeye çalıştı. Bu sahneler oldukça eğlenceliydi.
 
Dizide Aslı ve Kıvanç çiftinin ileriki bölümlerde çok eğlenceli olacağını düşünüyorum. Çift olarak ikisini izlemek çok keyifli olacak. Kıvanç için şimdilik bir oyun olabilir her şey ama ilerde ciddi ciddi Aslı’nın enerjisi ve onun sevgisi olmadan yapamayacaktır.  Bu arada platonik aşıklar Naz ve Soner’i de unutmayalım. Naz, Soner gibi çirkinleşecek mi merak ediyorum. Zeliş’e karşı ciddi tavır alabileceğini söylemek lazım. En tehlikeli karakter de Uğur bana göre. Şimdilik bir problem yok ama zaten Mehmet’e itiraz etmeye meyilli olan Uğur Zeliş’ten hoşlanmaya başladı gibi. Güzelliğinden ve enerjisinden etkilendi. Bu onu kirli oyunlar oynamaya itebilir. Mehmet ve Uğur ilerde karşı karşıya gelecektir. Hatta Uğur Hande’yle işbirliği bile yapabilir. Hande her yerde Mehmet’i arıyor ve onun nerede olduğunu bilen çok az kişi var.
 
Bölüm sonunda Zeliş Mehmet’in düğüne yetişemeyeceğini düşündü. Haliyle kirve Soner oldu. Kıl payı düğüne yetişen Mehmet “Seni yine ellere vermedim.” diyerek Zeliş’le karşılama oynamaya başladı ve onun kalbini fethetti bana göre. Bir sıkıntı vardı ki tam bu sırada Hande düğünde Mehmet’i buldu. Göz göze geldiler. Bu nasıl oldu önümüzdeki bölümde daha iyi anlayacağız.
 
Şimdi muhtemelen Hande Mehmet’i bırakmayacaktır. Hande Ordu’ya yerleşecektir hatta Taşkıran’a. Uğur Mehmet’i Hande’yle konuşması ve barışması için teşvik etmeye başlayacaktır. Mehmet ve Zeliş arasındaki bağ daha da kuvvetlenecek ve âşık olacaklardır. Tam da bu sırada muhtemelen Hande olayı patlar ya da Mehmet’in ailesi Mehmet’i bulur. Dedesi hariç çünkü biliyorsunuz dedesi zaten her şeye hâkim. Yaşlı kurt iş başında. İdris Zeliş ve Mehmet’ten taraf olacaktır.
 
Peri ve Şakir’in de daha duygusal bir boyuta geçeceğini düşünüyorum. Arada çocuk ve Peri’nin Zeliş’e duyduğu minnet de var. Zeliş buna ne tepki verir peki? Peri ve Şakir ne olacak? Kıvanç Aslı’dan dolayı Zeliş’e daha sıcak bakacaktır diye düşünüyorum. Baskın taraf Aslı olur gibi geliyor bana. Önce Kıvanç âşık olur. Soner, Hande ve Uğur arasında bağlantılar kurulabilir. Hande’nin ailesi Mehmet’i bulunca bitirmeye çalışacaklardır. Sezon boyunca Mehmet’in gitme riskiyle karşı karşıya kalabiliriz. Aynı şey Zeliş için de geçerli. Bunlar benim tahminlerim. Dizi ilerleyen bölümlerde iyiden iyiye Kuzey Yıldızı ile karşılaştırılmaya başlanacaktır. Daha şimdiden benzer yönler var. Hırçın başrol kız, sonradan kasabaya gelen adam, başrolün her zaman onu destekleyen kankaları, eğlenceli yan çiftler gibi. Dizinin müzikleri de oldukça benziyor. Şimdiden Kuzey Yıldızı’nda çalan 2 şarkı kullanıldı. Bakalım neler olacak? Ben diziyi başarılı buluyorum. Umarım reytingleri yükselir. Şimdilik kötü gitmiyor ama haftaya rakip dizi geliyor karşısına umarım kurban gitmez. Haftaya görüşmek üzere. 
BİZE YAZIN!
Ad
Soyad
e-mail
Mesajınız
GÖNDER